BTC, DOGE, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Kritik Seviyeler Belli Oldu!

176

Kripto para piyasalarında son günlerde çöküş yaşanırken BTC, DOGE, AVAX ve bu 7 altcoin için kritik seviyeler belli oldu! İşte detaylar…

BTC ve DOGE ayıları rallilerde satış yapmaya devam ediyor

Boğalar, Bitcoin’i 20.000 dolarlık psikolojik desteğin üzerinde tutmaya çalışıyor ancak 23.362 dolarda güçlü bir dirençle karşı karşıyalar. Bu da ayıların pes etmediğini ve rallilerde satış yapmaya devam ettiklerini gösteriyor.

BTC, DOGE, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Kritik Seviyeler Belli Oldu!
BTC/USDT günlük grafiği

20.000 dolara yakın harcanan süre ne kadar uzun olursa, bunun altında bir kırılma olasılığı o kadar yüksek olur. Ayılar fiyatı 20.000 doların altına düşürürse, BTC/USDT çifti panik satışına tanık olabilir. Bu, fiyatı 17.500 dolara ve ardından 16.000 dolara çekebilir. Alıcılar için tek umut ışığı, göreli güç endeksinin (RSI) aşırı satım seviyelerine düşmesidir. Bu, kısa vadede bir yardım mitinginin mümkün olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 23.362 doların üzerine çıkarsa, parite 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (26.574 dolar) yükselebilir.

Ethereum için rahatlama rallisi yolda!

Ayılar, Ethereum satışı yapmaya devam ediyor. Boğalar, günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi, 15 Haziran’da 1.014 dolara kadar olan düşüşü satın aldı. Ancak, ayılar fiyatı 16 Haziran’da 1,100 doların altına geri çektiği için toparlanma kısa sürdü.

BTC, DOGE, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Kritik Seviyeler Belli Oldu!
ETH/USDT günlük grafiği

Ayılar fiyatı 1.000 doların altına düşürürse satış baskısı hızlanabilir ve ETH/USDT çifti 900 dolara düşebilir. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ayılar için avantaj gösterse de, RSI’daki aşırı satım seviyesi, bir rahatlama rallisinin yaklaştığını gösteriyor. Boğalar, sürekli bir toparlanma başlatmak için fiyatı 1.268 doların üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacak. Bu seviyenin üzerinde parite, ayıların tekrar güçlü bir direnç oluşturabileceği 20 günlük EMA’ya (1.547 dolar) yükselebilir.

BNB fiyatı 237 dolar seviyelerine kadar yükseldi!

BNB, 13 Haziran’dan bu yana 211 dolarlık kritik desteğin yakınında konsolide oluyor. Boğalar 15 Haziran’da toparlanmaya başladı ancak bu, 16 Haziran’da 237 dolarlık bir sıçramaya uğradı.

BTC, DOGE, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Kritik Seviyeler Belli Oldu!
BNB/USDT günlük grafiği

Fiyat 211 ila 198 dolar destek bölgesinin altına düşerse, BNB/USDT çifti düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir. Parite daha sonra 186 dolara düşebilir ve daha sonra 150 dolardaki güçlü desteğe doğru düşebilir. Öte yandan, fiyat 211 dolarlık destekten geri dönerse, alıcılar pariteyi 237 doların üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, parite 20 günlük EMA’ya (265 dolar) yükselebilir. Bu dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye çünkü üzerinde bir kırılma ve kapanış paritenin dibe vurmuş olabileceğini düşündürür.

Cardano fiyatı 15 Haziran’da hızlı bir yükseliş yaşadı!

Cardano (ADA) 14 Haziran’da 0,44 dolardan yükseliş yaşadı ve boğalar 15 Haziran’da fiyatı 20 günlük EMA’ya (0,54 dolar) itti. Ayılar bu seviyeyi agresif bir şekilde savundu ve fiyat 16 Haziran’da düştü.

BTC, DOGE, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Kritik Seviyeler Belli Oldu!
ADA/USDT günlük grafiği

Fiyat 20 günlük EMA ile 0,44 dolar arasında kaldı ancak bu dar aralıklı işlemlerin uzun süre devam etmesi pek mümkün değil. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, ADA/USDT çifti 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (0,59 dolar) yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, 0,69 ile 0,74 dolar arasında havai bölgeye potansiyel bir ralli için kapıları açabilir. Alternatif olarak, fiyat düşerse ve 0,44 doların altına düşerse, ayıların oyuna geri döndüğünü gösterir. 0,40 doların altında bir kırılma ve kapanış, aşağı yönlü hareketin bir sonraki ayağını başlatabilir.

“Eğer bu seviyede kırılma yaşanırsa XRP için bir ralli başlayabilir!”

Ripple (XRP), 14 Haziran’da 0,29 dolardan sekti ve 15 Haziran’da 0,35 dolara ulaştı ve bunun sert bir direnç olduğu ortaya çıktı. Alıcılar yine fiyatı 0,35 doların üzerine çıkarmaya çalışıyor.

BTC, DOGE, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Kritik Seviyeler Belli Oldu!
XRP/USDT günlük grafiği

Bunu başarırlarsa, XRP/USDT çifti 0.38 dolarlık kırılma seviyesine yükselebilir. Bu, üzerinde durulması gereken önemli bir seviye çünkü bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış, 50 günlük SMA’ya (0,44 dolar) olası bir rallinin yolunu açabilir. RSI’daki pozitif sapma, ayıların kontrolünü kaybediyor olabileceğini gösteriyor. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 0,29 doların altına düşerse, düşüş trendinin yeniden başlamasını önerecektir. Aşağı yönde bir sonraki destek 0,24 dolar.

Solana için kritik seviyeler!

Solana (SOL), 15 Haziran’da bir toparlanma girişiminde bulundu ve bu, 35 dolarlık arıza seviyesinde bir bariyere çarptı. Fiyat 16 Haziran’da düştü, ancak boğalar seviyeyi 30 dolardan korumaya çalışıyor.

BTC, DOGE, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Kritik Seviyeler Belli Oldu!
SOL/USDT günlük grafiği

Alıcılar, fiyatı 35 dolar ile 20 günlük EMA (37 dolar) arasındaki genel alanın üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunacak. Başarılı olurlarsa, SOL/USDT çifti 50 günlük SMA’ya (52 dolar) yükselebilir. Tersine, fiyat genel bölgeden düşerse, ayıların direnç seviyelerinde satmaya devam ettiğini gösterecektir. Ayılar daha sonra pariteyi 26 doların altına düşürmeye ve düşüş trendini sürdürmeye çalışacak. Aşağı yönde bir sonraki destek 22 dolar ve ardından 20 dolar.

DOGE ayıları rallilerde satış yapmaya devam ediyor!

Dogecoin (DOGE) düşüş trendinde konsolide oluyor. Alıcılar psikolojik seviyeyi 0,05 dolarda savundu ve 15 Haziran’da bir rahatlama rallisi yapmaya çalıştı ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremediler. Bu, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor

BTC, DOGE, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Kritik Seviyeler Belli Oldu!
DOGE/USDT günlük grafiği

Alıcılar, 17 Haziran’da 0,06 dolar civarındaki düşüşü durdurmaya çalışıyorlar. Başarılı olurlarsa, DOGE/USDT çifti toparlanmaya devam edebilir. 15 Haziran gün içi en yüksek seviyesinin üzerinde bir kırılma, 20 günlük EMA’ya (0,07 dolar) olası bir ralli için yolu temizleyebilir. Boğalar bu engeli aşarsa, DOGE/USDT paritesi 50 günlük SMA’ya (0,09 dolar) yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat düşerse ve kritik desteğin 0,05 doların altına düşerse, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını önerecektir. Parite daha sonra 0,04 dolara düşebilir.

DOT, DOGE ve BTC’de ayılar son derece aktif!

Polkadot (DOT) 15 Haziran’da keskin bir ralli yaptı ve 20 günlük EMA’ya (8.62 dolar) ulaştı ancak boğalar bu direncin üstesinden gelemedi. Bu, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterir.

DOT/USDT günlük grafiği

Fiyat 16 Haziran’da keskin bir şekilde düştü ve kritik destek bölgesinin yakınında 7.30 ile 6.36 dolar arasında düştü. Alıcıların bu bölgeyi agresif bir şekilde savunmaları bekleniyor çünkü bunu yapmamak düşüş trendini 4,23 dolara doğru sürdürebilir. Fiyat destek bölgesinin dışına çıkarsa, daha düşük seviyelerde birikim önerecektir. Alıcılar daha sonra fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak için bir girişimde bulunacaklar. Bunu başarırlarsa, DOT/USDT çifti 50 günlük SMA’ya (10.54 dolar) yükselebilir.

LEO için kritik seviyeler!

UNUS SED LEO (LEO) azalan kanal içinde işlem görmeye devam ediyor. Ayılar, 15 Haziran‘da fiyatı hareketli ortalamaların altına çekti ancak düşüşü destek hattına kadar uzatamadı.

LEO/USDT günlük grafiği

Daha önce kriptoarena.com olarak kritik seviyeleri belirttiğimiz üzere LEO için alıcılar, fiyatı hareketli ortalamalara doğru geri çekmeye çalışıyor. Fiyat bu dirençten düşerse, kanalın destek hattının yeniden test edilmesi ihtimalini artırabilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış satışı yoğunlaştırabilir. Tersine, alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, LEO/USD çifti direnç çizgisine yükselebilir. Bu, ayılar için savunulması gereken önemli bir seviye çünkü bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış, 6.25 dolara yeni bir yukarı hareketin başlangıcını önerebilir.

Boğalar, AVAX için 14,50 dolar seviyesini korumaya devam ediyor

Avalanche (AVAX) düşüş trendinde konsolide oluyor ve boğalar desteği 14.50 dolardan korumaya çalışıyor. Alıcılar, 16 Haziran’da fiyatı 21.3 dolarlık kırılma seviyesine çekmeye çalıştı ancak daha yüksek seviyeler satışları çekmeye devam ediyor.

AVAX/USDT günlük grafiği

Eğer fiyat 14.50 doların altına düşerse, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcına işaret edebilir. AVAX/USDT çifti daha sonra 13 dolara düşebilir. Aksine, boğalar 14.50 dolarlık desteği başarılı bir şekilde savunursa, parite 21.35 dolara yükselmek için başka bir girişimde bulunabilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye çünkü ayılar bunu dirence çevirmeye çalışacak ve pariteyi 14.50 dolara çekecek. Alıcılar, olası bir trend değişikliğine işaret etmek için fiyatı 20 günlük EMA’nın (21.94 dolar) üzerine itmek ve sürdürmek zorunda kalacaklar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku