Bitcoin Büyük Bir Satış Baskısı Altında! Sırada Ne Var?

284

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) büyük satış baskısı ile karşı karşıya kalmaya devam ediyor ve şu anda yaklaşık yüzde 3’ün üzerinde düşüşle 21 bin dolara yaklaşıyor. Bu hafta büyük çaplı satış ve tasfiyelerin haftası oldu.

Satış ve tasfiyeler arttı

Bitcoin (BTC) büyük satış baskısı ile boğuşurken, büyük çaplı satış ve tasfiyeler haftaya damgasını vurdu. Zincir üstü veri sağlayıcı Glassnode şöyle açıklıyor:

Bitcoin yatırımcıları geçen hafta tarihin en büyük USD cinsinden gerçekleşen kaybına kilitlendi. Bu hafta zincirde harcanan BTC , 4,23 milyar doların üzerinde net zarar gerçekleştirdi. Bu, 2021’deki tüm büyük satışları gölgede bırakıyor ve Mart 2020’den 3 kat daha büyük.


Ayrıca Glassnode, kısa vadeli sahiplerinin (STH’ler) karşı karşıya kaldığı gerçekleşen kayıpları, günlük Piyasa Değerinin %0.01’i oranında açıklıyor. Ancak veri sağlayıcı şöyle açıklıyor: “Önemli olmakla birlikte, bu STH kayıpları son 5 yıldaki büyük satışlar kadar büyük değil”. Öte yandan, Bitcoin uzun vadeli sahipleri, günlük piyasa değerinin yüzde 0,007’sine eşit büyük kayıplar gerçekleştirdi. Glassnode ayrıca, “Bu, neredeyse Mart 2020 kadar büyük ve 2021-22 döngüsündeki ilk büyük LTH kapitülasyon olayı” dedi.

Daha Fazla Bitcoin Tasfiyesi Devam Edecek mi?

Bitcoin, Çarşamba günkü Fed açıklamasından sonra bir rahatlama rallisi yaşarken, ivmesini koruyamadı. Son 24 saat içinde Bitcoin, 20.000 dolarlık tenterhook desteğinde başka bir büyük satış işlemi görüyor. Popüler kripto analisti Lark Davis şöyle açıklıyor konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bitcoin 20 bin dolar ve Ethereum bin dolar kaybederse işler çok hızlı hareket edebilir, hazır olun. Çok sayıda tasfiye bir panik çıkışlarına neden olabilir.

Dikkat: Bitcoin Yükselişini Bu 3 Şey Durdurabilir!

Bloomberg’e konuşan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, ABD’nin resesyona girme şansının arttığını söyledi. Fed’in şu anda nihai hedefi yükselen enflasyonu düşürmek ve önümüzdeki yıl daha fazla faiz artırımı ilan edecek. Novogratz , Fed’in mevcut QT önlemlerinden rotayı değiştirmeye karar vermediği sürece, Bitcoin’in tersine döneceğine dair çok az umut olduğunu söyledi ve ”dibin nerede olduğunu kimse bilmiyor! Ama burada kesinlikle çok aylı bir konsolidasyona giriyoruz” diyor. Bitcoin fiyatına bakıldığında, son 24 saatte BTC yaklaşık yüzde 2,18 düşüş yaşıyor. Yaşanan düşüş ivmesi sürerken, BTC şuan 21.060,41dolar seviyelerinden işlem yapmaya devam ediyor. Piyasaların ne yönde hareket edeceği, yatırımcılar tarafından ilgiyle ve merakla bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku