Milyarderler, BTC 23 Bin Doların Altına Düşerken 114 Milyar Dolar Kaybetti!

32

Küresel kripto para piyasası Salı günü yüzde 4 daha düştü. Bitcoin (BTC)’in 23 bin dolar fiyat seviyesinin altına düşmesi ile genel kripto para piyasasının değeri 1 trilyon dolarlık temel seviyenin altına düştüğü belirtiliyor.

BTC ve genel kripto para birimlerinin düşüşleri sonucunda kayıplar devam ediyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Yaşanan sürekli düşüşlerle birlikte, toplamda yaklaşık 114 milyar dolar kaybettikleri bildirilen kripto para milyarderlerinin servetinde büyük bir çöküş oluşturdu. 2021 yılında, Binance CEO’su Changpeng Zhao(CZ)’nun, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in ve diğer büyük yatırımcılar gibi birçok kripto para birimi borsası kurucuları adına bir servet dönemi oldu.

 

Milyarderler, BTC 23 Bin Doların Altına Düşerken 114 Milyar Dolar Kaybetti!

Boğa piyasası büyük yatırımcıları kripto para piyasasının tanınan isimleri olmalarını sağladı. Bununla birlikte son yaşanan düşüşler ve içinde bulunduğumuz ayı piyasası koşullarının, holdinglerinde büyük çöküşler yaşamasına neden olduğu belirtiliyor.

Raporda, Binance ve FTX CEO’larının kayıp oranları açıklandı

Bloomberg tarafında belirtilenlere göre, CZ’nin elinde bulunan kripto para varlıklarının 9 Kasım 2021 tarihinde yaklaşık 95,8 milyar dolar değerinde olduğu belirtildi. Bununla birlikte, toplam kripto para varlıklarının şu anda yaklaşık 10.2 milyar dolar değerinde olduğu bildiriliyor. Bloomberg Servet Endeksi verilerine göre, yaşanan düşüş sonrasında yüzde 89’un üzerinde düşüş kaydettiği ve aynı zamanda en büyük kripto para yatırımcıları sıralamasında ki ilk 7 yatırımcı arasında kaydedilen en büyük düşüş olduğu açıklanıyor.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, servetinin 26 milyar dolarla zirveye ulaşmasından bu yana yüzde 66’dan fazla küçüldüğü bildirildi. 13 Haziran 2022 tarihi ile birlikte servetindeki toplam değerin 8,9 milyar dolar olarak açılandı. Coinbase kurucuları Brian Armstrong ve Fred Ehrsam, sırasıyla 13.7 milyar dolar ve 4.5 milyar dolarlık bir kripto para servetine sahipti. Son düşüş sonrasında, Armstrong ve Ehrsam’ın ellerinde bulunan kripto para varlıklarının yaklaşık 2,1 milyar dolara düştü. ABD’nin en büyük kripto para borsalarının hisse fiyatı, halka arz sırasında yüzde 79 oranında gerilediği belirtiliyor.

Düşüş sonrası 114 milyon dolar kayıp

Raporda, Bitcoin (BTC) fiyat seviyelerinin 9 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan (ATH) yaklaşık 69 bin dolar seviyesine ulaştığını belirtiyor. En iyi 7 kripto para yatırımcısının toplam serveti 145 milyar dolara ulaştı. O zamanlardan bu yana BTC fiyat seviyelerinin yaklaşık yüzde 67 oranında düşüş yaşayarak, 22.500 dolar seviyelerinden işlem gördü. Microstrategy CEO’su Michael Saylor, El Salvador Başkanı Nayib Bukele gibi dünyanın önde gelen en büyük kripto para birimi konusunda yatırımlar gerçekleştiren diğer kişilerinde büyük kayıplar yaşadıklarını belirtti.

Listede yer alan bir diğer isimde Mike Novogratz. Servetinin 8,5 milyar dolardan, 2,1 milyar dolara düştüğü bildirilenler arasında. Bu arada, Winklevoss kardeşlerin de, 3,8 milyar dolarlık bir kripto para varlığına sahip oldukları ancak şu anda 3 milyar dolar seviyesine kadar düştüğü açıklandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku