Servetinin Yarısını Kaybetti: Milyarderden Çarpıcı Kripto Para Yorumu!
Servetinin Yarısını Kaybetti: Milyarderden Çarpıcı Kripto Para Yorumu!

Servetinin Yarısını Kaybetti: Milyarderden Çarpıcı Kripto Para Yorumu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Kripto para milyarderi ve FTX borsasının CEO’su Bankman-Fried’in servetinin yarısı, Mart ayının sonundan bu yana eridi.

FTX CEO’su Bankman-Fried: Kripto para piyasası, sıfıra çakılmayacak, hisse senetleri ile birlikte toparlanacak

Bloomberg milyarder endeksi’ne göre, yöneticinin daha önce 22 milyar dolar olan net değeri an itibariyle 11 milyar dolar. Bankman-Fried, kripto para piyasasının sıfıra inmeyeceğine ve hisse senetleri ile toparlanacağına inanıyor. Bankman-Fried’in kripto paralarını elinde tutma kararı, Bitcoin de dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerine sahip olan ve piyasada yaşanan sert düşüşüne rağmen satmayı reddeden milyarder Elon Musk’ın kararına benziyor. Microstrategy CEO’su Michael Saylor da BTC’lerini satmayacağını yineledi. Bu arada, milyarderin Robinhood’un hisselerinin yüzde 7,6’sını alması gündem oldu. Satın alma için yaklaşık 648,3 milyon dolar ödedikten sonra, Sam Bankman-Fried’in pozisyonu, önde gelen çevrimiçi aracı kurum olan Robinhood’un (HOOD) 56 milyon dolarlık hissesine eşdeğer oldu.
Bu Altcoin CoinShares İle Ortaklık Kurdu: Fiyat İvme KAZANABİLİR
Yönetici, Robinhood’un kontrolünü değiştirecek veya etkileyecek herhangi bir eylemde bulunma niyetinde olmadığını açıkça belirtti. Robinhood’u sadece “çekici bir yatırım” olarak gördüğünü belirtti. Öte yandan, FTX kripto para borsasın New York’ta Eyalet Mali Hizmetler Departmanı’na tröst başvurusunda bulunduğu bildirildi.  FTX’in başvurusu onaylanırsa, şirketin ABD merkezli iştiraki, kripto ticareti hizmetlerini yerleşik bir New York müşteri tabanına sunabilecek. Ek olarak, hizmetleri yalnızca bu yerle sınırlı kalmayıp, ek lisanslar için başvuru baskısı olmaksızın diğer birçok eyalette faaliyet gösterecek. FTX.US’nin değerlemesi, A serisi finansmanın başarıyla kapatılmasının ardından 8 milyar dolara yükseldi. Bankacılık tüzüğü ile FTX.US, finansal kurumlar için bir alt saklama hizmeti sağlayıcısı olarak yeniden manşetlere oturdu.

Fitch: “Kripto paralar için regülasyon çağrıları artabilir”

Kuruluşa göre, Terra’da ekosisteminde meydana gelen gelişmeler, “regülasyon çağrılarına hız kazandırabilir”. Dünyaca ünlü kredi değerlendirme kuruluşlarından biri olan Fitch, UST stablecoin’inin 1 dolara endeksli olması gereken fiyatının tehlikeli seviyelere düşmesi ile birlikte, özel şirketler tarafından dağıtılan stablecoin’lerin yatırımcılar için ortaya çıkardığı risklere ve kırılgan  yapısına dikkat çekti.  
 
Normal şartlarda LUNA‘nın arz miktarının artması UST stablecoin’i için iyi bir gelişme olmalı ancak buna rağmen UST fiyatı halen 1 dolara ulaşmaktan uzak gözüküyor. Kısa bir süreliğine 0.83 dolara kadar tırmanan stablecoin, yeniden 0.17 dolar seviyelerine çakıldı. Fitch, Aralık ayında yayınladığı raporda algoritmik stablecoin’lerin “test edilmeyen ve benzersiz yapısal zorluklar” ile karşı karşıya olduğuna dair uyarıda bulunmuştı. UST’nin düşüşünün ardından DAI, 6.2 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük merkeziyetsiz stablecoin’i haline geldi. Buna rağmen DAI’nin en büyük rezervinin Circle’ın USDC coin’i olduğu düşünüldüğünde bu coin’in kısmen merkezi bir yapısı olduğunu söylemek mümkün.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Servetinin Yarısını Kaybetti: Milyarderden Çarpıcı Kripto Para Yorumu!