Ünlü CEO Açıkladı: ETH ve BTC Hikayesi Yeniden Başlıyor!

72

Bloomberg ile yakın tarihte gerçekleştirdiği bir röportajda Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin(BTC)  ve Ethereum(ETH)’un yükseliş hareketlerini yeniden kazanmalarının biraz daha zaman alacağını öngörüyor.

‘’BTC ve ETH’nin yükselişi bunlara bağlı’’

Galaxy Digital CEO’su Novogratz, ABD Federal Rezerve (FED) faiz oranlarını yükseltmeyi bırakır bırakmaz küresel makro hedge fonlarının lider kripto para Bitcoin(BTC) satın alımlarına başlayacağını tahmin ediyor ve şunları söylüyor:

FED’in korktuğu an… Bence harika bir yıl geçiren birçok geleneksel makro fonun Bitcoin satın alımları gerçekleştirdiğini göreceksiniz. O noktada pozisyonumuza eklemeler yapacağız.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Novogratz, son kripto para birimlerinde yaşanan çöküşlerin, marj çağrılarını karşılayamadığı bildirilen büyük kripto hedge fonu Three Arrows Capital gibi şirketler tarafından daha da kötüleştiğine inanıyor. Kripto devi, devam eden kripto para piyasalarındaki krizi, şu anda feshedilmiş olan hedge fonu Uzun Vadeli Sermaye Yönetimi’nin çöküşüyle ​​karşılaştırıyor. Önemli bir başarının yaşanmasının ardından, LTCM 1997 Asya mali krizi nedeniyle sadece birkaç ay içerisinde 4,6 milyar dolar kaybettiği belirtiliyor. 2000 yılında tasfiye edildi ve tarihinin en büyük hedge fon başarısızlıklarından biri haline geldiği bildiriliyor.

Novogratz, birçok şirkette iflas davası olacağını tahmin ediyor

Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz, kripto para birimlerinin fiyat performansını canlı yayın telefon yazılım programı Zoom Meeting ile karşılaştırıyor.  Piyasalarda yaşanan büyük kayıplara rağmen, ne kripto para birimlerinin ne de Zoom platformunun ortadan kalkmayacağına ikna olduğunu belirtiyor. Novogratz konu ile ile ilgili olarak görüşlerini dile getirdi:

Kripto para birimlerinde fiyat tabanını yeniden inşa etmekle birlikte, bir hikayeyi yeniden harekete geçireceksiniz.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’a göre, Amerika Birleşik Devletleri ekonomisi adına”yumuşak bir iniş”in mümkün olmadığı iddialarında bulunarak resesyona gireceğini söylüyor. Ayrıca kripto para birimleri ve hisse senetleri arasındaki korelasyonun ileriye dönük dönemde bozulmalar yaşayabileceğine inandığını açıklıyor. Geçtiğimiz günlerde CNBC ile gerçekleştirdiği bir röportajda Novogratz, Bitcoin’in sorunlu olan ekonomiyi destekleyebileceğine inandığını dile getiriyor. Ayrıca Fed’in sıkılaşma politikasının ekonomiye zarar verdiğini inandığını tekrar tekrar belirtiyor. Pek çok şirketin, sıkılaştırmaların yol açtığı enflasyon ve yüksek faiz oranları sebebiyle, yeni iş alımları ve mevcut çalışanlarını işten çıkartmak zorunda kalacaklarını ya da toplu işten çıkarma adına hazırlandıkları konusunda vurgu yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku