Boğalarının Güvendiği Metrik Yükselişe Geçti: Analistten Kritik Bitcoin Yorumu!

391
Teknik verilere göre, önde gelen bir Bitcoin (BTC) metriği yükselişe geçmek üzere ve tarihsel olarak, bu gerçekleştiğinde her zaman fiyat ivme kazanmıştır.

 En güvenilir Bitcoin metriklerinden biri yükselişe geçti

Ünlü podcast sunucusu Preston Pysh tarafından 18 Ekim’de belirtildiği gibi, ”Uzun Vadeli&Kısa Vadeli Yatırımcı Gerçekleşen Fiyat Oranı (LTHSTH-RPR)  boğa sinyali göstermeye hazır görünüyor. Bu kritik metrik, Bitcoin  hakkında en doğru bilgi veren fiyat göstergelerinden biridir. Bu modelin yaratıcısı olan Bitcoin 2021 konferans organizatörü Dylan LeClair, Eylül ayı sonlarındaki verilere dayanarak metrikteki yükselişi doğruladı ve şöyle bir tweet attı:
Kısa Vadeli-Uzun Vadeli Gerçekleşen Fiyat Oranı, ne kadar düşük olursa, o kadar fazla yükseliş meydana gelir. Sonunda, tüm ayılar ölecek.
Kritik Bitcoin metriği, birkaç aydır düşüş eğilimindeyken, an itibariyle yükselişe geçti ve sonuç olarak BTC fiyatının ivme kazanması bekleniyor. Fiyat tahmini yapmak açısından önemli olan bu metrik, uzun vadeli ve kısa vadeli yatırımcılar için maliyet esasını gösterir. Uzun vadeli bir yatırımcı, zincir içi analitik firması Glassnode tarafından, en az 155 gün içinde hareket etmeyen bir adres tutan coin sahibi olarak tanımlanr. LeClair ayrıca şunları ekledi:
 Kısa Vadeli Yatırımcı Gerçekleşen Fiyat Oranı arttığında, bu,  maliyet tabanının uzun vadeli yatırımcı maliyet tabanına göre arttığı ve bunun tersi olduğu anlamına gelir. Marjinal satıcı tükendiğinde Bitcoin yükselir. Bu nedenle, patlayıcı boğa koşuları sırasında uzun vadeli yatırımcı maliyet temelinin durgun kaldığını, kısa vadeli yatırımcı maliyet temelinin patladığını görüyorsunuz.

 

Zincir üstü veriler, metrikler ve ETF onayı yeni bir ATH’ye işaret ediyor

Şimdiye kadar, uzun vadeli yatırımcı maliyet temeli, kısa vadeli yatırımcı maliyet temeli tarafından gölgede bırakılmadı. Bu gerçekleştiğinde, mevcut düşüş trendi sona erer. Uzmanlara göre bu metrik, son haftalarda boğaları harekete geçiren bir dizi Bitcoin fiyat metriklerinden sadece biri.

 

 Zincir üstü ölçümlerden ağ temellerine ve hatta temel matematiğe kadar her şey, Bitcoin için daha fazla yükselişin yakın olduğunu gösteriyor. Bir halving olayının ardından yılın 4. çeyreğinden büyük ölçüde bekleniyor. Bununla birlikte, analistler bir boğa koşusu açısından piyasayı yakından izliyorlar. Bu haftaki Bitcoin ETF lansmanlarının etkisinin de kısa vadede fiyat ivmesini tetiklemesi beklenmiyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku