Bu Altcoin Yatırımcıları Dikkat: 15 Günde Yüzde 40 Düşebilir!

139

Kripto para piyasalarında son günlerde düşüş modeli hakimken birkaç kripto para analisti, popüler altcoin projesi Ripple (XRP) fiyatının 0.18 dolar seviyelerine kadar düşebileceğini iddia ediyor. Kripto para analistlerine göre XRP fiyatı, önümüzdeki günlerde aşağı yönlü eğilim gösteriyor ve “azalan üçgen” modelini kırdığı için önümüzdeki dönemlerde potansiyel kayıplarla karşı karşıya kalabilir. İşte detaylar…

Bu altcoin için dönüm noktası yaklaşıyor mu?

Hatırlayacağınız üzere XRP, Nisan 2021 tarihinde en yüksek ikinci seviyesi olan 1.98 dolar seviyesine ulaştıktan hemen sonra yavaş yavaş teknik yapıyı oluşturmaya başladı. Bunu yaparken, düşen direnç noktaları ve yatay destek trend çizgisi tarafından tanımlanan bir aralık içinde daha düşük bir eğilim göstermişti. 16 Mayıs 2022’de XRP, işlem hacimlerinde önemli bir artışla birlikte üçgenin destek trend çizgisinin altına düştü. Bu hareket, azalan üçgeni aşağı yönlü bir geri dönüş göstergesi olduğunu doğruladı. Bu arada XRP, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi kırılma noktasından ölçüldüğünde aşağı yönlü hareketini üçgenin maksimum yüksekliği kadar genişletme riskiyle karşı karşıya. Grafik ise şu şekilde:

Bu Altcoin Yatırımcıları Dikkat: 15 Günde Yüzde 40 Düşebilir!
Azalan üçgen modelini içeren XRP/USDT haftalık fiyat tablosu

Analistler bu durumun ise XRP’nin Temmuz 2022’ye kadar, 1 Haziran tarihli fiyatından yaklaşık yüzde 40 düşüşle 0.18 dolara düşmesine neden olabileceğini belirtiyor.

“XRP, 0,18 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayabilir”

Analistlere göre XRP’nin düşüş eğilimi, kripto piyasasında gerçekleşen daha büyük bir satışın ortasında görünüyor ve bazı token’lar anlık olarak geçtiğimiz yıl yaptıkları rekor seviyelerinin yüzde 90’ının altında işlem görüyor. Kripto para piyasasındaki bu büyük çöküşün nedeni ise Mayıs ayında yaşanan ve daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz Terra (LUNA) faciası olarak karşımıza çıkıyor. Kripto para piyasasında büyük çöküşlere sebebiyet veren bu durum, en büyük kripto platformlarından biri olan ve Haziran ayında “aşırı piyasa koşulları” nedeniyle kripto para işlemlerini beklenmedik bir şekilde durduran Celcius Network için de işleri kötü yöne doğrulttu. O zamandan beri kripto para piyasası, ünlü kripto para platformlarından Three Arrow Capital’in borç verme işlemleri ve riskli işlemler nedeniyle potansiyel iflasından, likidite sorunları nedeniyle para çekme işlemlerini durduran kripto platformu Babel Finance’e kadar birbiri ardına kötü haberlerle karşı karşıya kaldı.

Ayrıca makro riskler, Federal Rezerv’in 15 Haziran’daki yüzde 0,75 faiz artırımı kararı ile XRP’nin aşağı yönlü görünümünü destekleyerek yatırımcıların riskli varlıklar üzerinde spekülasyon yapması için daha düşük likidite sağlıyor. Bununla beraber, kripto odaklı bir hedge fonu olan Iron Key Capital’i yöneten Kevin Cage ise XRP’nin mevcut ayı piyasasında “hayatta kalabileceğini” söylüyor.

Son olarak popüler bir kripto para analisti olan Bleeding Crypto ise XRP’nin 0,18 dolar seviyelerine kadar düşeceğini belirtse de token’ın bu seviyeye ulaştıktan hemen sonra keskin bir toparlanma hareketine işaret ettiğini de aktarıyor. “Bu durum geçmişteki boğa koşusunun tamamen sıfırlanması için gerçekleşiyor” sözlerinde bulunan ünlü analist, altcoin XRP’nin bir sonraki yukarı yönlü düzeltme sırasında ise 1,95 – 1,98 dolar seviyelerine kadar yükselebileceğini iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku