Bitcoin Gold (BTG) Nedir?
Bitcoin Gold (BTG) Nedir?

Bitcoin Gold (BTG) Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Gold (BTG) nedir? adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz. BTG’nin başında Hang Yin ve Martin Kuvadzhiev isminin bulunduğu geliştiriciler tarafından hayata geçirilen bir kripto para birimidir. Bitcoin hash gücü kaynaklarını kullanmayan BTG Coin, 2017 yılında 419406 bloğunda meydana gelen BTC hard fork’u sonrası hayata geçirilen altcoin’dir.

Bitcoin Gold projesinin amacı nedir?

BTC’ye kullanıcı dostu kripto para alternatifi olması amacıyla hayata geçirildi. BTG Coin, BTC Blockchain yapılarının güvenlik ve sağlamlığını kullanmanın yanında yeni özelliklerin geliştirilmesi imkanlarını sunmayı hedeflemektedir. BTC ile aynı becerilere sahip Token madencilikte GPU kullanımını mümkün kılmaktadır.

Geleceği:

BTG ilk çıktığında hedeflediği başarısıyla kısa zamanda büyük ilgiyle karşılaşırken, getirmeye çalıştığı bazı çözümlerden sonra kripto para piyasasının kafasını karıştırıp bir değer kaybı yaşadı. BTC sahiplerine ücretsiz dağıtılacağı vaadi ile ilgi gören altcoin, sonrasında yaşadığı düşüşle kripto para sektöründe hayal kırıklığı yaratmıştır. Altcoin’in DeFi ve DApp’lere hitap edebilmesi pozitif değerlendirilip, portföylerde yer verilebilmesi yönünde uzman görüşleri bulunmaktadır. ATH seviyesinin gerisinde seyrederek, DeFi ve DApp geliştiricilerine hitap edebilmesi açısından olumlu yönde değerlendirilmektedir.

Avantajları neler?

  • Bitcoin Gold Coin’in yaklaşık %20’si yıllık masraflar için ayrılmaktadır. Ayrıca bu karar, deflasyonist etkiyle fiyatı olumlu desteklemektedir.
  • Proje önemli kripto para borsalarında listelenmesi sebebiyle kripto para yatırımcıları tarafından kolayca ulaşılabilmektedir.
  • Özellikle BTC’nin problem yaşadığı açık kaynaklı bir protokol olarak ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda merkeziyetsiz yapıyı bir adım öteye taşımak için BTG önemli bir avantaja sahiptir.

Dezavantajları neler?

  • Hedefinde özellikle kripto sektörünün en güçlü Token’i bulunması, BTG Coin tercih edilirliğinde büyük handikaplar oluşturmaktadır.
  • Ayrıca BTG yüksek volatilite sebebiyle BTG Coin’e kripto para yatırımcıları şüphe duyarak yaklaşmaktadır.
  • BTG saldırı riskine açık olup, muhafaza edilmesi için soğuk cüzdan çözümlerine ihtiyaç duyulabilmektedir.

Bitcoin Gold (BTG) nedir? Nasıl satın alınır?

BTG ile işlem yapılabilen borsalar; Binance, Bithumb, Bitfinex ve Huobi Global’dir. Coin satın almak için ise aşağıdaki adımlar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak BTG listeleyen borsaların web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Daha sonra kimlik doğrulama ve onay süreçlerini de tamamlayıp, para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak istediğiniz bakiye tutarınca BTG Coin ile alım emri oluşturabilirsiniz. Güvenilir soğuk cüzdan hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Gold (BTG) Nedir?