Uzman, Ethereum Rakibi 2 Altcoin’i Değerlendirdi: Zirve Yakın!

342

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, popüler YouTube kanalı Coin Bureau, kripto piyasalarında artan belirsizliğin ortasında Ethereum (ETH) rakipleri 2 altcoin projesini karşılaştırıyor.

Bu altcoin projesinin parladığı alan: Tokenomik

Guy olarak bilinen analist, yeni bir videoda 2.06 milyon YouTube abonesine SOL’un NEAR yerine tokenomik’leri tercih ettiğini söylüyor ve şunları ekliyor:

Tokenomik, Solana’nın parladığı yerdir. Perde arkasında ne yaptılar bilmiyorum ama ilk yatırımcılar SOL’u hem satabiliyor hem de fiyatını düşürmüyorlar.

Near Protocol’ün işlem ücreti mekanizması ne kadar yeni olsa da, Solana ücret yakma, enflasyon ve stake ödülleri gibi şeylerin uzun vadeli etkilerini daha iyi anlıyor gibi görünüyor. Ayrıca Solana’nın aynı işlem ücreti mekanizmasını uygulamasını engelleyen hiçbir şey yok. Solana’nın fiyat tarafında da kazanmasının sebebi tartışmasız olarak sağlam tokenomik. Muazzam piyasa değeriyle bile, bir sonraki boğa piyasası geldiğinde SOL’un yüzde olarak NEAR’dan daha fazla kazanç görme olasılığı yüksek çünkü bir şekilde kripto para biriminin tokenomik kodunu kırdı.

Bu tahmindeki joker karakter, NEAR’ın dolaşımdaki arzıdır ve bu, bir kez kazanıldığında, Near Protocol’ün ilk yatırımcılarından neredeyse hiç satış baskısı kalmayacağı anlamına gelir. Bu, NEAR’a spekülatif talep geri geldiğinde gerçekten toparlanması için ihtiyaç duyduğu koşulları verebilir.

Tahminlerinde Yanılmayan Platformdan Solana Raporu: Mayıs 31!

Ancak analist, Solana’nın NEAR’dan daha fazla teknik engelle karşılaştığını söylüyor. İki platformun kendi zorluklarını nasıl ele aldığını, hangisinin yatırımcıları kazanacağını belirleyeceğini söylüyor ve şunları ekliyor:

Hangi altcoin projesinin en üstte çıkacağı, nihayetinde bu zorlukları çözmenin ne kadar kolay olduğuna bağlı.

İtiraf etmeliyim ki Solana, Neat Protocol’den çok daha büyük engellerle karşı karşıya. Solana’nın blockchain’inin, geliştiricileri farklı düzeltmeler vaat ettikten sonra bile düşmeye devam etmesi, sorunların kabul ettiklerinden ve hatta bildiklerinden daha büyük olduğunu gösteriyor…

Solana’nın kesintileri ele alınmazsa, sonunda projeyi öldürecekler. Bunu görmezden gelmek yok ve bunun Near Protocol’ün veya bu konuda başka herhangi bir büyük kripto projesinin yüzleşmediği varoluşsal bir tehdit olduğunu görmezden gelmek mümkün değil.

NEAR, Solana’dan daha avantajlı

Guy ayrıca NEAR’ın şu anda SOL’den daha avantajlı göründüğünü, ancak bunun gelecekte ortaya çıkabilecek olası sorunlara bağlı olarak değişebileceğini söylüyor ve şunları ekliyor:

Adil olmak gerekirse, Near Protocol hala bir sürü başka soruna neden olabilecek yeni parçalama mekanizmasını sunma sürecinde. Konuyla ilgili örnek: Near Protocol, geçen sonbaharda ilk dört parçasını piyasaya sürdükten sonra bu sorunlardan birkaçını zaten keşfetti. Mesele şu ki, bu sorunlar gerçekten çözüldü ve bu yüzden Near Protocol’ün zirveye çıkacağını düşünüyorum.

altcoin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku