İşte Bu Hafta Radarınıza Almanız Gereken 8 Altcoin!

İşte Bu Hafta Radarınıza Almanız Gereken 8 Altcoin!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analistlere göre Bitcoin’in oynaklığı yakında yükseliş gösterecek. Bununla birlikte 8 altcoin için yükseliş olabileceği konuşulmaktadır.

Kripto kışı kısa sürebilir

Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere kripto para piyasaları, yıl sonu tatil sezonuna girerken herhangi bir dalgalanma belirtisi göstermiyor. Bu, hem boğaların hem de ayıların güvenli bir şekilde oynadığını ve bir sonraki yönlü hareketle ilgili belirsizlik nedeniyle büyük bahisler oynamadığını gösteriyor. Analistlere göre bu kararsız fazın uzun süre devam etmesi olası değildir. Sebebi ise düşük volatilite dönemlerini genellikle volatilitede bir artış takip eder. Woobull’un yaratıcısı Willy Woo, ayı piyasasının süresinin “2018’den uzun, ancak 2015’ten kısa” olabileceğini tahmin ediyor.

İşte Bu Hafta Radarınıza Almanız Gereken 8 Altcoin!

Forbes tarafından yapılan tahminlere göre kripto kışı, kripto para birimi alanındaki 17 yatırımcı ve kurucunun kişisel öz sermayesinde 116 milyar dolardan fazla kayıpla sonuçlanmıştır. Katliam o kadar şiddetli oldu ki, 10 yatırımcının ismi kripto milyarder listesinden çıkarılmıştır.

Analistlerin 8 altcoin ve Bitcoin hakkında tahminleri

Olumlu makroekonomik haberlerin neden olduğu son Bitcoin (BTC) kazanımlarının ardından BTC, 17.000 doların altındaki bölgede işlem görmeye başladı. Bitcoin, FTX kripto para borsasının çöküşünden kaynaklanan serpintilerle sarsılmaya devam ediyor. Yatırımcı Bill Miller, Bitcoin’in 17.000 dolar aralığında gezinmesinin, FTX çöküşünün etkisi hesaba katılarak dikkate değer kabul edilebileceğini belirtti. Bitcoin günlük %0,1’den daha az bir düzeltme ile 16.825 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte, Bitcoin neredeyse %0,7 arttı.

İşte Bu Hafta Radarınıza Almanız Gereken 8 Altcoin!

Ethereum (ETH), son birkaç gündür 20 günlük 1.228 dolarlık EMA’ya tutunmaktadır. Bu analistlerin, genel direncin üzerinde bir kırılma beklediğini gösteriyor. 20 günlük EMA düzleşiyor ve RSI orta noktanın hemen altında, alıcılar ve satıcılar arasında denge olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, ETH/USDT çifti daha fazla alım yapabilmektedir. Parite daha sonra 1.352 dolara ve ardından düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu seviye yine zorlu bir direnç olarak hareket edebilmektedir. Aksine, fiyat hareketli ortalamaların üzerine çıkamazsa, birkaç kısa vadeli yatırımcılar agresif bir şekilde satış yapabilirler. Bu, fiyatı 1.150 dolardaki güçlü desteğe çekebilmektedir. Bu seviye çökerse, baş-omuz modeli olumlu olabilmektedir. Bu, 1.075 dolara ve ardından 948 dolara potansiyel bir düşüşün yolunu açabilmektedir.

Toncoin (TON) ve Monero (XMR)

Toncoin (TON), son birkaç gündür yükseliş trendinde konsolide oluyor. Ayılar yukarı hareketi 2,90 dolarda durdursa da, boğaların fazla zemin bırakmamış olması küçük bir pozitif. Bu, düşüşlerde satın almayı önerir. İlk güç işareti, üçgenin direnç çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bu, 2,90 dolara doğru bir ralli başlatabilmektedir. Bu seviye ölçeklenirse, yukarı hareket 3,24$ model hedefine ulaşabilir. Fiyat 50-SMA’dan veya üçgenin direnç çizgisinden aşağı dönerse bu, paritenin üçgen içindeki kalış süresini uzatabileceğini düşündürecektir. Destek hattının altında bir kırılma, ayıların kontrolün tekrar eline geçtiğini gösterebilmektedir.

Altcoin

Monero (XMR), son birkaç gün içinde düşen kama formasyonunun direnç çizgisinin üzerine çıkamadı. Ancak boğaların fiyatı 140$’lık 50 günlük SMA’nın üzerinde tutmaya çalıştığı olumlu bir işarettir. Hareketli ortalamalar düzleşti ve RSI merkeze yakın. Bu, arz ve talep arasındaki dengeyi göstermektedir. Fiyat 20 günlük 144 Dolarlık EMA’nın üzerine çıkarsa, alıcılar XMR/USDT çiftini takozun üzerine iterek üstünlük sağlamaya çalışacaklar. Analistlere göre bu olursa, parite 174 dolara çıkar. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, potansiyel bir trend değişikliğine işaret edebilmektedir. Ayrıca analistlere göre fiyat 138 doların altına düşerse, avantaj ayıların lehine döner. Ardından parite daha sonra 125 dolara düşer. Artan yönde, düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma, düşüş eğilimini geçersiz kılıp olası bir ralli için 153 dolara giden yolu açabilmektedir.

Cardano (ADA) ve OKB (OKB)

Zorlu yıla rağmen, Cardano’nun (ADA) onchain faaliyeti rotasını koruyarak yeni dönüm noktasına ulaştı. Örneğin yalnızca 2022’de, Cardano’nun akıllı sözleşmeleri %394’lük bir artışla 4.400’ü aştı. Ardından %139’luk bir artışı temsil eden 56,9 milyon işlem gerçekleşti. Ek olarak bu altcoin, yeni özelliklerle DJED stablecoin testini yeniden başlattı. Analistlere göre ağ etkinliğinin sonunda, platformun yerel tokeni olan ADA’ya olan ilgiyi artıracağı tahmin edilmektedir.

Altcoin

Merkezi kripto para birimi borsaları, FTX’in çöküşünden bu yana fırtınanın merkezinde yer alıyor. Ancak OKB (OKB) yükseliş eğilimini tamamlamaya çok yakın. OKB/USDT çifti, bir molada tamamlanıp 23,22 doların üzerinde kapanan büyük bir ters baş-omuz modeli oluşturdu. Bu altcoin her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, en az direnç yolunun yukarıya doğru olduğunu gösteriyor. Fiyat psikolojik seviye olan 25$’ın üzerine çıkarsa, parite 28$’a ve ardından 31$’a doğru yeni bir yukarı hareket başlatabilir. Ters formasyonun kalıp hedefi 36 dolar. Fiyat mevcut seviyeden aşağı inerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse, bu olumlu görüş geçersiz olabilmektedir. Parite 4 saatlik grafikte yükselen bir üçgen formasyonu oluşturdu. Bu yükseliş kurulumu bir molada tamamlanıp 24,15 doların üzerinde kapanabilmektedir. Bu olursa, parite 31 dolarlık model hedefine doğru yeni bir yukarı hareket başlatabilmektedir.

Binance Coin (BNB) ve XRP (XRP)

Binance kripto borsasının fayda tokeni, ayı piyasasına rağmen 2022’de sabit kaldı. Ancak BNB’nin performansına odaklanılması, özellikle FTX’in çöküşüyle ​​birlikte ilgi odağı haline gelmiştir. Özellikle, BNB’nin değerini doğrudan etkileyen Binance rezervleriyle ilgili endişeler dile getirilmiştir. Aynı zamanda, ABD makamlarının borsayı ve yöneticilerini yargılamayı planladığını gösteren raporlarla Binance’in bir sonraki statüsüne ilişkin belirsizlik var. Analistler, hakim belirsizlik bulutunun ortasında, BNB’nin tokeni 2023 için en iyi performans gösteren dijital varlık olarak ortaya çıkmasını sağlayabilecek güçlü temellere sahip olduğuna inanıyor.

XRP

XRP topluluğu, SEC davasının kararını bekliyor. Nihai kararın, duruşma sırasında bir dizi galibiyetin ardından genişleyen ayı piyasasının ortasında yeşil bölgede ticaret belirtileri kaydeden XRP’nin fiyatını etkilemesi muhtemeldir. Yasal engellere rağmen bu altcoin, 2022’nin en yüksek puan alan ilk on kripto para birimi arasında üçüncü sırada yer aldı.

Tezos (XTZ)

Açık kaynak blok zinciri olan Tezos, sıralanan çeşitli yükseltmelerle yüksek ölçeklenebilirlik elde etmeyi hedefleyen ekiple artan geliştirme etkinliğine tanık oluyor. Örneğin 23 Eylül’de 11. Tezos protokol güncellemesi canlı yayına girdi. Gerçekten de ekip, Akıllı Sözleşme İyimser Toplamalarını (SCORU’lar) sunmaya odaklanmaktadır. Ayrıca ağ, sağlam bir NFT ekosistemi kaydeder.

tezos

Sonuç olarak, öne çıkan kripto para birimleri, muhtemelen yeni yıla kadar uzayacak olan bir konsolidasyon aşamasında hala sıkışıp kalmış durumda. Bununla birlikte zorlu tetikleyiciler ortaya çıkarsa varlıklar toparlanabilir veya daha fazla düşebilir.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

 

 

İşte Bu Hafta Radarınıza Almanız Gereken 8 Altcoin!