Popüler Fon Şirketi, Bu Altcoin Varlıklarını Satıyor!
Popüler Fon Şirketi, Bu Altcoin Varlıklarını Satıyor!

Popüler Fon Şirketi, Bu Altcoin Varlıklarını Satıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının önde gelen uzmanlarına göre Ethereum’un yerel direnç seviyesinden tersine dönmesi, kripto para piyasasında hafta sonu işlem seansında piyasanın çoğunun beklediği bir şey değildi. Bununla birlikte zincir üstü veriler, lider altcoin projesinin neden bu kadar beklenmedik bir düşüş yaşadığını açıkça gösteriyor. Bu popüler fon şirketi, Ethereum yatırımının neredeyse tamamını tasfiye etti ve fiyatlarda keskin bir düşüşe neden oldu. İşte detaylar…

Popüler fon şirketi, altcoin yatırımını tasfiye ediyor!

Kripto para piyasalarında yaşanan kriz devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere FTX’in iflası sonrası birçok kripto para biriminde yaşanan düşüş, yatırımcılarda paniğe sebep olarak yatırımcıları satışa sürüklemişti. Bununla beraber yeni gelen Nansen’in verilerine göre, Jump Crypto fonu çeşitli merkezi borsalara 2.850’den fazla ETH yatırdı ve son 24 saat içinde neredeyse tamamını tasfiye ederek fiyatlarda keskin bir düşüşe neden oldu.

 

Hatırlayacağınız üzere kripto para piyasasının önde gelen zincir üstü analistleri, Jump Crypto’nun çöküş yaşayan FTX borsasıyla olan bağlantıları ve yatırımcının kripto işlem platformunda tuttuğu fon miktarı hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Piyasanın likit olmayan durumu ve Jump’ın güvenilirlikle ilgili potansiyel sorunları göz önüne alındığında, borsanın çökmesinden kaynaklanan önemli bir kayıp, borsanın alacaklılara karşı mevcut yükümlülüklerini karşılama kabiliyetine son darbe olurdu.

Ethereum, hafta sonu büyük satışlarla karşı karşıya kaldı!

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum, FTX ve Jump Crypto dahil olmak üzere çok sayıda varlıktan gelen büyük satış baskısına dayanmak zorunda kaldı. Birçok şirketin en büyük yatırımları arasında gelen Ethereum projesi, Pazar günü FTX’in yanında Jump Crypto’nun iflasına dair söylentiler ortaya çıktıktan sonra büyük satışlar görerek fiyatında düşüşler gördü.

Hafta sonu piyasalarda yaşanan derinlik eksikliği, Ethereum’un fiyat düşüşüne katkıda bulundu. Bununla beraber lider altcoin projesinin üzerindeki satış baskısı giderek azalıyor. Son 24 saat içerisinde yüzde 4 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise lider altcoin projesi Ethereum, 1,171.14 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Öte yandan mevcut eşiğin neredeyse 100 dolar altında olan 1.090 dolar seviyesindeki fiyat seviyesi, Kasım ayının dip seviyesini temsil ediyor. Bir diğer yandan lider altcoin projesinin son 24 saat içerisindeki işlem hacmi ise karşımıza 5,593,112,629 dolar olarak çıkıyor. Anlık olarak piyasa değeri ise 141,103,206,997 dolar seviyesinde bulunuyor. Lider altcoin projesi Ethereum’un anlık fiyat seviyesi ise bir yıl önceki ATH seviyesi olan 4,878.26 dolar seviyesinden yüzde 75 uzaklıkta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Popüler Fon Şirketi, Bu Altcoin Varlıklarını Satıyor!