Bloomberg Analisti: Yükseliş Yapacak Altcoinler Bunlar Olabilir!
Bloomberg Analisti: Yükseliş Yapacak Altcoinler Bunlar Olabilir!

Bloomberg Analisti: Yükseliş Yapacak Altcoinler Bunlar Olabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasalarının yakından tanınan ünlü Bloomberg analistlerinden Mike McGlone, kripto para dünyası ile ilgili kritik sözlerde bulundu. Ünlü isme göre kripto para, gelecek yıl geleneksel varlıkların performansını geride bırakabilir! İşte analistin işaret ettiği altcoinler…

“Kripto hala erken aşamalarında!”

Kripto para piyasalarının önde gelen analistlerinden Mike McGlone, yakın zamanda verdiği bir demeçte kripto para birimlerinin önümüzdeki dönemlerde geleneksel varlıkların performansını geride bırakabileceğini öne sürdü. Bildiğiniz üzere kripto para piyasaları uzun bir süredir düşüş eğilimi gösteriyor ve birçok yatırımcı doğru zaman için beklemede diyebiliriz.

Bloomberg Analistinden Kritik Bitcoin ve Ethereum Yorumu

Yapılan yeni bir analizde McGlone, kripto para piyasasının değerinin 2022’dde Aralık ayı başı itibarıyla 1,3 trilyon dolar değer kaybettiğini ve bu rakamın Amazon ve Google’ın birleşik piyasa değeri düşüşüne “kabaca eşit” olduğunu belirtiyor.  Stratejist, bunun kriptonun hala erken aşamalarında olduğunu gösterdiğini söylüyor.

“Makroekonomik gerileme dalgası, 40 yılın en agresif Fed sıkılaştırması için iyi bir argüman, ancak 2023, merkez bankaları dönerken hangi varlıkların kazanacağıyla ilgili olabilir. Eğer gevşemeye geçmezlerse, dünya daha da durgunluğa düşebilir ve bu durumda tüm riskli varlıklar üzerinde bir etkisi olacaktır. Temel senaryomuz, Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi tarafından belirtildiği gibi, kripto para piyasası için olumlu bir sonucu olan uzun süreli bir deflasyon aşamasını varsayar.”

“McGlone: Yükseliş yaşayacak altcoinler bunlar olabilir!”

Bir diğer yandan kripto para piyasalarının önde gelen analisti McGlone, stablecoin’lerin hacme göre en büyük beş dijital varlık arasındaki hakimiyetinin aslında Ethereum’un (ETH) değerini gösterdiğini belirtiyor. Analiste göre Ethereum teknolojisi, dijital aktarım işlemlerini hızlı ve ucuz bir şekilde mümkün kılıyor.

“Bizim önyargımız, uzun vadede bu gelişen teknolojinin vadeli işlemler ve borsa yatırım fonları piyasalarının yaptığına benzer bir şey yapmasını engelleyecek çok az şey olduğu yönünde. Takas edilemez token’lar ve merkezi olmayan borsalar, Ethereum tarafından mümkün kılınan ek gelişmelerdir.”

Opsiyon Verileri Şaşırttı: Ethereum Bu Seviyelere Oynuyor!

Öte yandan kripto para piyasalarının değeri, son 24 saatlik süreçte yüzde 0,4 yükselerek 878 milyar dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’de ise son yedi günlük süreçte yüzde 2’lik bir düşüş bizi karşılıyor. Son 24 saatlik süreçte ise yüzde 0,2 düşüş görülürken lider kripto para birimi Bitcoin, 16.840,91 dolardan işlem görüyor.

Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere altcoinler için lider konumda bulunan Ethereum (ETH)’a bakıldığında ise son 24 saat içerisinde yüzde 0,6 yükseliş yaşandı. Anlık olarak ise ETH 1.240,89 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bloomberg Analisti: Yükseliş Yapacak Altcoinler Bunlar Olabilir!