Coinbase CEO'su Uyardı: Bitmedi! FTX Benzerleri Olabilir
Coinbase CEO'su Uyardı: Bitmedi! FTX Benzerleri Olabilir

Coinbase CEO’su Uyardı: Bitmedi! FTX Benzerleri Olabilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum, geçtiğimiz yıl Aralık ayından bu yana düşüş trendi içerisinde bulunuyor. Bu yıl kripto para piyasasında yaşanan çöküş olaylarıyla beraber kripto para piyasasının değerinden 2 trilyon dolar silindi. Bununla beraber birçok yatırımcı varlıklarını koruma yoluna gitse de Coinbase CEO’su çöküş olaylarının hala sona ermediğini ve FTX çöküşüne benzer çöküşlerin yaşanabileceğini aktardı! İşte detaylar…

Coinbase CEO’suna göre FTX bulaşması devam edebilir!

Bitcoin fiyatı, geçen yılın sonlarında neredeyse 70.000 dolardan düşerek, 17 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Ethereum fiyatı da benzer bir satış gördü ve bu da en büyük kripto şirketlerinden bazıları için ciddi sorunlara yol açtı. Şimdi, dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto borsalarından biri olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, 2023 Bitcoin fiyat tahminlerinin yükseliş dalgasına rağmen, rakip borsa FTX’in çöküşünün etkisinin önümüzdeki aylarda daha fazla ortaya çıkabileceği konusunda uyardı.

Coinbase: Yatırımcılar Bu 2 Kripto Paraya Akın Edecek!

Armstrong bir röportajda Axios’a “FTX’ten biraz daha fazla bulaşma olabileceğini düşünüyorum, ancak umarım önümüzdeki birkaç ay veya en fazla ilk çeyrek içinde sistem üzerinden hareket eder” dedi ve neden olduğu paniği karşılaştırdı. Bitcoin borsası Mt.Gox’un 2014’teki çöküşü hakkında, “18 ay sonra insanlar yoluna devam etti ve ondan sonra kimse bana bunu sormadı.” sözlerinde bulundu ve FTX’e işaret etti.

Geçen ay yaşanan şok FTX patlamasının sonuçları, dünyanın en büyük kripto şirketlerinden bazılarını krize sürükledi ve diğer büyük şirketlerin ve kripto para birimlerinin çöküşün eşiğine geldiğine dair korkular hâlâ dönüyor.

'Bu Altcoin'i Satın' Diyen Coinbase: Bundan Alın!

Kripto kredi kuruluşu BlockFi, FTX’i geçen ay iflasa sürükledi ve başka kaç kripto şirketinin FTX bulaşmasından muzdarip olabileceğine dair soruları gündeme getirdi. Öte yandan daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere terraUSD sözde algoritmik stablecoin ve onun destek Coin’i LUNA’nın erimesiyle beraber, kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in yanı sıra kripto borç veren Voyager ve Celsius’u çöküş yaşamıştı.

Coinbase hisse fiyatı, bu yıl Bitcoin, Ethereum ve kripto piyasasıyla birlikte düştü ve yatırımcılar kripto işlem platformlarını terk ettikçe 2023 boyunca neredeyse yüzde 90 düştü, ancak Armstrong iyimserliğini koruyor.

BTC fiyat grafiği

2022 Yılı “kripto kıyameti” olabilir mi?

Armstrong, “Coinbase için boğa davası, güven açısından piyasa lideri ve ABD’deki en büyük borsa olmamızdır” dedi. Ayrıca CEO, “Piyasa, merkezi aktörler olacaklarsa güvenilir şirketlerle çalışmak istediklerine dair bize çok net geri bildirim veriyor.” sözlerinde de bulundu.

Petition tarafından ankete katılan yeniden yapılandırma profesyonelleri arasında yapılan bir ankette, bu yılki “kripto kıyameti” ve “enflasyonist baskılar” 2022’nin en büyük trendlerinden ikisi olarak adlandırıldı.

Yeni Kripto Para Yasası Geliyor: Bitcoin Satış Görebilir!

Bu yıl 40 yılın en yüksek seviyelerine fırlayan enflasyon, Federal Rezerv’i bu yıl bir dizi acımasız faiz artırımına zorlayarak, genel olarak fiyatları ve potansiyel olarak 2023’e kadar aşağı çekti. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock, Federal Rezerv’in 2023’te “kurtarmaya koşmayacağı” konusunda uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Coinbase CEO’su Uyardı: Bitmedi! FTX Benzerleri Olabilir