Analist Açıkladı: Binance'deki Bu Altcoin Destansı Çökecek!
Analist Açıkladı: Binance'deki Bu Altcoin Destansı Çökecek!

Analist Açıkladı: Binance’deki Bu Altcoin Destansı Çökecek!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının yakından takip edilen kripto para analistlerinden biri olan Nicholas Merten, YouTube üzerinden yayınladığı yeni videosunda takipçilerine lider altcoin projesi Ethereum (ETH)’un yakın zamanda destansı bir çöküş ile yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratabileceğini aktardı. Merten’e göre, lider altcoin ETH yakın zaman içerisinde 500 dolar seviyesinin altına düşüş yaşayabilir. İşte detaylar…

“Ethereum (ETH) yakın zamanda 500 dolar seviyesinin altına düşebilir!”

Önde gelen kripto para analistlerinden Nicholas Merten, YouTube üzerinden 511 bin takipçisine aktardığı kripto para analizlerinde, lider altcoin projesi ETH yatırımcılarına seslenerek destansı bir çöküş yaşanabileceği konusunda uyarılarda bulundu. Ünlü kripto para stratejisti, yatırımcıların ETH için dikkatli olmasını bildirerek, mevcut fiyat olan 1220 dolarlık seviyesinden yüzde 75’ine kadar kaybetmesine neden olabilecek büyük bir çöküşün yaklaştığını aktardı.

Visa Bu Altcoin ile İşbirliği Yapabilir: Fiyat Yükseldi!

Ünlü analistin ETH hakkında yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Ethereum için hedef aralığımız 300 ila 500 dolar arasında. Orada uzun süre duracağını düşünmüyorum, ancak bunun şu gerçekle ilgisi var: DeFi’de [merkezi olmayan finans] potansiyel olarak gerçekleşebilecek 1,5 milyar doların üzerinde kümülatif tasfiyeden oluşan büyük bir çöküş profili mevcut.”

Merten, Ethereum’daki DeFi protokollerinin tasfiye seviyelerini gösteren bir tablo paylaştı. Kripto stratejistine göre, ETH belirli bir seviyeye düşerse bu protokoller büyük bir satış olayını tetikleyecek.

“750 ila 550 dolar civarında bir seviyeye gelmeye başlarsak, Ethereum piyasasında satış tarafı baskısının art arda gelen etkisini görmeye başlayacaksınız… Buna ETH açısından bakmak isterseniz, burada bir milyon artı ETH bizi aşağıya çekme ve ek satış baskısının ETH’nin fiyatı için 750 ve 550 dolardan 300 dolara hızla düşmesine neden olma riskiyle karşı karşıya.”

Merten’e göre, ETH için 300 dolara doğru bir düşüş, Ethereum’un 2018 kripto ayı piyasası sırasındaki gibi büyük düzeltme ile karşılaştırılabilir.

“Tarihi tekrar edersek, makro ortamı hesaba katmadan sadece tarihi tekrarlayın, bu da bizi 300 dolara düşürür.”

Lider altcoin ETH yükselişe geçti!

Kripto para piyasası, geçtiğimiz haftalarda yaşanan FTX çöküşünün etkisini hissetmeye devam ediyor. Son 24 saat içerisinde kripto para piyasasının genelinde yeşil ışıklar yanarken, küresel kripto para piyasasının değeri 844 milyar dolar seviyesine yükseldi. Bununla beraber lider altcoin projesi Ethereum (ETH), son bir haftalık süreçte yüzde 2.5 değer kazandı. Daha önce kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere son 24 saat içerisinde ETH, yüzde 0.1 değer kazandı ve anlık olarak 1.219,79 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist Açıkladı: Binance’deki Bu Altcoin Destansı Çökecek!