Ethereum (ETH)'a Dikkat! Yüzde 25 Düşebilir!
Ethereum (ETH)'a Dikkat! Yüzde 25 Düşebilir!

Ethereum (ETH)’a Dikkat! Yüzde 25 Düşebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatı, Fed’in faiz artırım döngüsünün görünürde bir sonu olmadığını açıkça gösteren daha güçlü ABD enflasyon rakamlarının arkasında büyük ölçüde çöküyor. Geçen hafta işgücü piyasasındaki olumlu sürprizin ardından, enflasyon rakamları, yatırımcıların gelecekte verilere göre daha fazla ve daha uzun oran artışları gördüğü anlamına geliyor: Bu, kriptolar için negatif olan daha güçlü bir dolar anlamına gelecek. Bu makroekonomik ortamda gelişmek için mücadele ederken risk varlıkları kesiliyor ve bu nedenle bir ayağı daha aşağıya çekmeye hazırlanıyor.

Ethereum fiyatı yılın en düşük seviyesiyle tekrar flört etmeye başladı

Ethereum fiyat hareketi S&P 500, Dow Jones Endeksi veya ABD tahvil fiyatlarından farklı değil: hepsi daha güçlü doların baskısı altında büyük ölçüde düşüyor. Bugünkü enflasyon rakamları, Fed’in enflasyonu dizginlemek için faiz oranlarını yükseltmeye devam etmesi gerektiği anlamına geliyor ve bu da daha güçlü bir dolar anlamına geliyor. Hatta Fed’in daha da büyük bir 100 baz puanlık faiz artırımı yapabileceği konuşuluyor. Bu koşullar altında mükemmel bir fırtına oluşmaya başlarsa , risk, ETH fiyatının 1.100 doların üzerine bile düşmesi ve çok yakında 1.000 doları araması riskidir.

ethereum

ETH fiyatı, aylık S1 destek seviyesinde 1.100 dolardan destek bulmak için çaba sarfedebilir. Buna ek olarak , Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı satım alanına yaklaşıyor ve satış baskısının hafiflediğine işaret ediyor. Ancak RSI ticareti aşırı satım bölgesinde sıkı bir şekilde olsa bile, bu gibi durumlarda, ekonomik verilerdeki kaymaların tetiklediği durumlarda, ETH fiyatı hafta sonuna kadar hala 1.100 dolar veya 1.000 dolar görebilir. Düşüş trendi, kripto para birimi boğaları için hala bitmedi ve bu yıl için bir geri dönüş imkansız görünüyor

Ortalık sakinleştiğinde bir miktar yükseliş görülebilir

Alternatif olarak, daha yükseliş eğiliminde, enflasyon rakamları ve yatırımcılar bazı riskli pozisyonlar almaya giriştikten sonra ortalık sakinleştiğinde biraz yükselebilir. Aşırı satım bölgesine yaklaşan bu RSI’dan ek motivasyon gelebilir. Böyle bir senaryoda, yatırımcılar kırmızı azalan trend çizgisine geri dönüşü ve ardından 1.300 dolara yaklaşmayı bekleyebilirler. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, lider altcoin ETH fiyatı son bir yılda yaklaşık 65’lik bir düşüş yaşadı. ETH son bir ayda ise yüzde 28,4’lük bir fiyat kaybı yaşadı. Son bir haftalık fiyat performansı izlendiğinde ise altcoinin yaklaşık yüzde 10’luk bir düşüş yaşayarak, ivmesini sürdürdüğü görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ethereum (ETH)’a Dikkat! Yüzde 25 Düşebilir!