featured

Airbnb kripto para ve blok zinciri devrimine doğru ilerliyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Ev kiralama devi Airbnb dünyanın dört bir yanından milyonlarca müşterinin platformda ilk kez dijital para birimleriyle etkileşime girdiğini görebilecek bir hareketle blok zinciri teknolojisini ve dijital para birimini sistemine entegre etmeyi planlıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) sunulan IPO prospektüsüne göre Airbnb blockchain teknolojisinin çeşitli uygulamalarını araştırıyor. Daha önce şirket kripto para birimi ödemelerini desteklemeyi planlamadığını söylemişti.

Başvuruda Airbnb gelecekteki başarısının platformunu desteklemek ve geliştirmek için blockchain gibi yeni teknolojileri benimseme becerisine bağlı olacağını söyledi.

“Gelecekteki başarı… tokenizasyon kripto para birimleri ve yeni kimlik doğrulama teknolojileri gibi yeni gelişen teknolojilere uyum sağlama yeteneğimize bağlı olacaktır. Sonuç olarak teknolojilerimizi ve platformumuzu sürdürmek geliştirmek ve iyileştirmek için önemli kaynaklar harcamaya devam etmeyi planlıyoruz. Ancak bu çabalar beklenenden daha maliyetli olabilir ve başarılı olmayabilir. “

Koronavirüs etkisi

Dosyalama özellikle COVID-19un yol açtığı seyahat kısıtlamalarının bir sonucu olarak şirketin karşılaştığı zorlukları ele alıyor ve bu da gelirlerin geçen yıl % 39 düştüğünü gösteriyor.

“2020nin başlarında COVID-19 dünya genelinde seyahati kesintiye uğratırken Airbnbnin işi önemli ölçüde azaldı ancak iki ay içinde iş modelimiz sınırlı uluslararası seyahatlerde bile yeniden canlanmaya başladı ve dayanıklılığını kanıtladı.”

Daha önce dijital para birimlerini reddetmesine rağmen dosyalama Airbnbnin son aylarda dijital para ödemelerini benimseyen büyük şirketlere yönelik daha geniş bir eğilimin parçası olarak fikrini değiştirebileceğini gösteriyor.

Airbnb pandeminin ardından dijital para birimlerini kabul etmeye başlayan birkaç uluslararası şirketten biridir. En önemlisi online ödeme şirketi PayPal artık kullanıcılarının kripto para birimlerinde işlem yapmalarına izin vererek PayPal destekli tüm satıcıları dijital para biriminde ödeme almaya açıyor.

Airbnbnin resmi olarak dijital para birimi ödemelerine dahil olması durumunda hareketin Bitcoin topluluğu içinde önemli bir ilgi uyandırması ve ödeme için dijital para birimlerinin profilini daha geniş çapta yükseltmesi beklenir.

Airbnb kripto para ve blok zinciri devrimine doğru ilerliyor