Elon Musk'un Seçtiği Kripto Borsası, Bu Coinleri Tutuyor!

Elon Musk’un Seçtiği Kripto Borsası, Bu Coinleri Tutuyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OKX, 2. rezerv kanıtı raporunu açıkladı. Kripto para borsası basın açıklamasında, kullanıcıların artık eski ve yeni rezerv oranlarını görüntüleyip indirebileceğini belirtti.

Kripto para borsasının yeni rezerv kanıtı

OKX, ikinci bir rezerv kanıtı (PoR) raporu yayınladı. Ardından kullanıcıların işlem hacmine göre ikinci en büyük platformun müşteri para çekme işlemlerini gerçekleştirmek için yeterli varlığa sahip olduğunu doğrulamasına olanak tanıyan özellikler ekledi. Perşembe günü yayınlanan rapor, Salı 12:00 UTC itibarıyla OKX’in cüzdanlarının 112.192 Bitcoin (BTC) kullanıcı bakiyesine karşılık 113.754 Bitcoin (1.87 milyar $) tuttuğunu gösteriyor. Bu, 22 Kasım’da yayınlanan ilk raporda açıklanan %102’den hafif düşüşle %101’lik bir Bitcoin rezerv oranıdır. Tether (USDT) için rezerv oranı %101’de sabit kalırken Ether’in (ETH) rezerv oranı %102’den %103’e yükseldi. Ayrıca takip edilen borsa adresleri, BTC, ETH ve USDT’nin varlıkların %90’ından fazlasını oluşturduğunu gösteriyor. kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere rezerv kanıtı, FTX’in çöküşünün ardından kripto borsaları tarafından kabul edilmiştir. Ayrıca bu durumda saklayıcı olan OKX’in FTX’in yaptığı gibi müşteri fonlarını ödünç vermediğini ve elinde tuttuğunu iddia ettiği varlıklara sahip olduğunu kanıtlamak için benimsenen bir denetim yöntemidir.

Kripto

OKX bir basın açıklamasında, müşterilerin güvenini kazanıp kullanıcıların borsanın gelecekte kullanmaya devam etmeyi planladığı belirtti. Ayrıca 23.000 adresini denetlemesine izin vermek için her ayın 22. gününde fon kanıtını yayınlayacağını söyledi. Kullanıcılar artık eski ve yeni rezerv oranlarını görüntüleyip indirebilirler. Bununla birlikte borsanın sağlığını ve varlıklarının güvenliğini değerlendirebilirler. Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Haider Rafique, açıklamada şunları söyledi:

“PoR sonuçlarını aylık olarak yayınlamak, şeffaflık ve güven söz konusu olduğunda sektöre liderlik etme taahhüdümüzü güçlendiriyor” “OKX’te, kullanıcıların yedek adreslerimizin bakiyelerini ve sahipliğini kendi kendine doğrulayabilmesi için PoR’un açık kaynak araçlarıyla doğrulanabilir olması gerektiğine inanıyoruz.”

Elon Musk’ın takip ettiği tek borsa

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk aniden kripto para borsası OKX’i takip etti. Bu, OKX’i dünya liderinin Twitter’da takip ettiği tek kripto para ticaret platformu haline getirdi. Musk 500 milyon dolarlık Twitter alımı sırasında kendisini desteklemesine rağmen Binance’i takip etmediği için şaşırtıcı. Ayrıca Musk, önde gelen sosyal medya platformunu satın alması sırasında Musk’a destek veren Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu da takip etmiyor.

Kripto

Crypto Twitter, Musk’ın sonundaki bu ani hareketin bir olaya bağlıyor. Bununla birlikte Twitter CEO’su tarafından kripto para borsasının potansiyel bir satın alımını gösterdiğini düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Elon Musk’un Seçtiği Kripto Borsası, Bu Coinleri Tutuyor!