Terra Kurucusu Do Kwon Özür Diledi!

109

Terra (LUNA)’nın kurucusu Do Kwon, Terra güçlüyken söylediği kibirli şeylerden pişman olduğunu dile getiriyor. İşte detaylar…

Daha güçlü bir geri dönüş

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Birkaç hafta önce, Terra topluluğu ekosistemlerinin devasa bir şekilde çöküşüne şahit oldu. Terra Luna ve UST’nin fiyatları sert bir şekilde düştü ve onları doları çok altındaki kuruş bölgesine gönderdi. O zamandan beri, Terra’nın kurucusu Do Kwon sistemi yeniden canlandırmaya çalışıyor. Planı, ekosistemin kaybolan ihtişamını geri kazanacak yeni bir Terra 2.0 blockchain’i başlatmaktı. Bununla birlikte, Terra 2.0, Luna 2.0 ile birlikte, piyasada çok fazla rüzgar yaratamıyor gibi görünüyor. Verdiği bir röportaj sırasında Do Kwon konuyla ilgili açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi:

Terra’nın daha güçlü bir şekilde geri dönme fırsatı var. Ekosistemin kazadan önceki aşamayı geçebileceğine inanıyor. Bununla, Luna 2.0 adlı yeni Luna belirteçleriyle birlikte gelen yeni blockchain’i Terra 2.0’ı kastediyor. Kwon’un çöken Luna Classic ve UST için planlarının ne olduğu hala belli değil. Bir zamanlar olduğumuzdan daha da güçlü bir şekilde inşa etme yeteneğimize büyük güven duyuyorum.

terra

Açıklamalarına devam eden, Do Kwon, UST çöküşünden etkilenen binlerce insan arasında olduğunu iddia etti ve bu süreçte para kaybettiğini de sözlerine ekledi. Ona göre, birçok insanın kibirli ifadeler olduğunu düşündüğü, tüm “kendinden emin” ifadeleri, UST adınaydı çünkü ona güveniyordu. Do Kwon, dolandırıcı olduğu iddialarını ise kesin bir şekilde reddetti ve şunları açıkladı:

UST adına kendimden emin yatırımlar ve kendinden emin açıklamalar yaptım. Çünkü esnekliğine ve değer önerisine inandım. O zamandan beri bu yatırımlarımı kaybettim, ancak eylemlerim yüzde 100 sözlerimle eşleşiyor. Başarısız olmakla dolandırıcılık yapmak arasında fark var. Ayrıca, bu süreçte, ben de tasarruflarını kaybeden yatırımcılar gibi hissediyorum. Son olaylardan dolayı çok üzgünüm ve etkilenen tüm ailelerin kendilerine ve sevdiklerine bakabildiklerini umuyorum. Geçmişte söylediğim bazı şeylerden gerçekten pişmanım.

Terra kurucusuna tepkiler geliyor: Aklı başında biri neden Luna 2’ye yatırım yapsın?

Ancak, Do Kwon’u artık ciddiye almayanlar var. Quantum Economics’in kurucusu ve CEO’su olan Mati Greenspan, Do Kwon’un sözlerine inanma konusunda kendinden emin değil. Greenspan düşüncelerini şu sözlerle dile getiriyor:

Luna 1’in bu kadar dramatik bir şekilde havaya uçtuğunu izledikten sonra aklı başında birinin neden Luna 2’ye yatırım yapmak istediğini anlamıyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku