Fon Akışına İhtiyacı Var: LUNA 2.0 Hala Tehdit Altında mı?

50

Kripto para piyasasında düşüşler yaşanmaya devam ediyor. Yaşanmakta olan düşüşlerin ne zamana kadar devam edeceği belirsizliğini korurken, LUNA 2.0 altcoin projesinin durumu da henüz net değil.

Terra ekosisteminin kendi içinde savaş verdiği belirtiliyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Küresel durgunluk, Three Arrow Capital(3AC) ve Celsius benzeri projelerde yaşanan kriz gibi faktörlerin geride bıraktığı sorunların, sektörü korku ve paniğe sürüklediği söyleniyor. Art arda yaşanan düşüşler ve projelerde ki çöküşler, işin piyasa kapitalizasyonu ve kripto para birimlerinin döviz kurları yükü altında kaldığı belirtiliyor.

Diğer yandan, Terra (LUNA) benzeri kripto para birimleri, piyasa genelindeki krizin yanı sıra kendi ekosistemleri içerisinde savaş vermeye devam ediyor. Yatırımcıların hala LUNA çevresinde olup biten koşullardan endişe duydukları bildiriliyor. Yatırımcılara zarar veren bir dizi tezin ve analizin bunların kanıtı niteliğinde olduğu belirtiliyor. Analistler büyümekte olan kargaşanın ortasında yatırımcıların gelecekteki beklentileri hakkında endişe duyduklarını söylüyorlar.

Yatırımcılar LUNA üzerinden LUNC’a mı bağlı?

Terra (LUNA)’da yaşanan büyük kayıplı düşüşün ardından şimdi Terra Classic (LUNC) ve UST’ın çöküşünün ardından işlemlerle ilgili son haberlerin paniğe ve olumsuz eleştirilere neden olduğu belirtiliyor. Ancak tez, Binance CEO’su CZ ve LUNC DAO tarafından reddedildi. CZ, resmi Twitter hesabı aracılığıyla, analizlerine dayanarak raporun yanlış olduğunu doğruladı. Kripto para borsası Binance’in CEO’su ayrıca Cunningham yasasına dikkat çekiyor.

Adresin Terra’ya ait olmadığını belirtiyor. Bununla birlikte, yatırımcıların hala Terra ile gerçekte nelerin yaşandığını ve nerede yanlış yapıldığını merak ettikleri de belirtilenler arasında yer alıyor. Analistler göre ise, arka arkaya yaşanan çöküşler ve işlenen hatalar olurken yatırımcıların yaşadığı güvensizlik duygusunun oluşması normal. Bununla birlikte, yapımcıların kendi token’larını elden çıkartmaya çalışmaları devam ediyor. CEO, yapımcıların ve onaylayıcıların oluşan tüm bu olumsuz eleştirilere karşı mücadele ederken, yatırımcıların FUD’ye kapılmayı ne zaman bırakacaklarına yalnızca zamanın cevap verebileceğini belirtiyor.

Terra ekosistemi toparlayabilecek mi?

Diğer blockchain ekosistemleri ile rekabeti bir kenara bırakan Terra, piyasa genelindeki krizin zorluklarıyla savaşmaya devam ediyor. Küresel durgunluk, 3AC ve Celsius krizi gibi faktörlerin öncülüğünde sektörde yaşananların LUNA’nın fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olduğu belirtiliyor. Şu anda altcoin, önceki güne oranla yüzde 19.70 düşüşle 1.83 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Piyasa değeri 251.349.090 dolar civarında seyrediyor. Son 24 saatteki işlem hacminin ise 154.257.326 dolar olduğu ve mevcut seviyelerde desteğini kaybetmesi durumunda, fiyat seviyesinin 1.017 dolara kadar gerileyeceği ve bu noktadan dik bir düşüş gerçekleştirmesi durumunda, fiyatının 0.478 dolar seviyesine kadar inebileceği belirtiliyor.

Özetle, Terra (LUNA)’nın kötücül varsayımlar, sorular, gerekçeler ve eleştirilerle karşı karşıya kalabileceği ve bunlarla birlikte, fiyatların ancak daha geniş piyasa koşulları normale döndüğünde istikrar kazanacağı bildiriliyor. Bu durumun ise, şuan için çok uzak bir düşünce gibi göründüğü, çünkü büyük bir fon akışına çok ihtiyacı olduğu bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku