Lider Altcoin İçin Sırada Ne Var? Keskin Düşüş Gelecek mi?

41

Lider altcoin Ethereum(ETH), ABD Doları karşısında 1.100 dolar seviyesinin altında işlem görmeye devam ediyor. ETH’nin, 1.030 dolar seviyesinde bulunan destek bölgesini kırması durumunda bir düşüş hareketine yeniden geçebileceği belirtiliyor.

Lider altcoin fiyatı engellerle karşı karşıya

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Ethereum, 1.100 dolar ila 1.120 dolar seviyelerinin yakınında bulunan direnç seviyesiyle karşı karşıya görünüyor. Fiyat şu anda 1.150 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın(MA) altında işlem görmeye devam ediyor. Analistler ETH/USD çiftinin saatlik grafiğine bakıldığında, (Kraken tarafından elde edilen veri akışına göre) 1.080 dolar seviyeleri yakınında yer alan dirençle oluşan önemli bir düşüş trendi çizgisi olduğunu söylüyor. 1.030 dolar ve 1.000 dolar seviyelerinin altında net bir hareket olması durumda, paritenin ağır bir darbe alarak düşüş hareketliliğine düşebileceği bildiriliyor.

Ethereum, 1.190 dolar ve 1.200 dolar seviyeleri civarında başarısız olmasından sonra aşağı yönlü bir düzeltme başlattı. ETH fiyat seviyesinde daha düşük düzeltme yaptığı görüldü ve 1.120 dolar da yer alan destek bölgesinin altında işlem gördü. 880 dolardan 1.192 dolara yükselen fiyat seviyesinin yüzde 23,6 Fib geri çekilme seviyesinin altında net bir hareket bulunduğu belirtiliyor. Ethereum fiyatının 1,150 dolar bölgesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın(MA) altına yerleştiği görülüyor. Bununla birlikte, boğaların 1.030 dolar seviyesinde yer alan desteğin üzerinde aktif oldukları belirtiliyor.

ETH’de daha fazla kayıp yaşanabilir mi?

Lider altcoin ETH, 880 dolardan 1.192 dolara yükseliş hareketliliği sonrasında yüzde 50 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde kaldı. Yukarı yönde ani şekilde oluşacak bir direnç noktasının 1.080 dolar seviyesi yakınlarında olabileceği bildiriliyor. ETH/USD çiftinin saatlik grafiğinde 1.080 dolar fiyat seviyesi civarında dirençle oluşan önemli bir düşüş trendi çizgisin yer aldığı belirtiliyor. Bir sonraki büyük direnç 1,120 dolar seviyesine yakın. Ana direnç 1,150 dolar seviyesinin yakınında yer alıyor. 1.150 dolarda yer alan direnç bölgesinin üzerinde net bir hareketin, istikrarlı bir artışı başlatabileceği bildiriliyor.

Bir sonraki büyük direnç, 1.200 dolar veya 1.192 dolar seviyesinin yakınında. Daha fazla oluşabilecek bir hareketliliğin, yakın vadede 1.280 dolarda bulunan direnç seviyesine doğru bir hareket başlatabileceği belirtiliyor. ETH 1,120 dolarlık direncin üzerine çıkamama durumunda ise fiyat seviyelerinde düşüşlerin devam edebileceği bildiriliyor. Aşağı yönde ilk destek 1.040 dolar bölgesine yakın. Bir sonraki büyük destek 1.030 dolar seviyesine yakın. 1.030 dolar seviyesinin altında bir kapanmanın oluşması durumunda, fiyatın yeniden 1.000 doların altına inebilme durumu bulunuyor. Bu durumun gerçekleşmesi halinde ise, ETH fiyatının 950 dolar seviyesine düşebileceği belirtiliyor. Analistler daha fazla düşüşün, önümüzdeki süreçte 880 dolarda bulunan destek bölgesine doğru bir hareketliliği başlatabileceğini belirtiyor. Teknik göstergeler ise şu şekilde:

Saatlik MACD – ETH/USD çifti için MACD şimdi düşüş bölgesinde ivme kazanıyor.

Saatlik RSI – ETH/USD çifti için RSI şimdi 50 seviyesinin altında yer alıyor.

Ana Destek Seviyesi – 1.030 dolar

Ana Direnç Seviyesi – 1,120 dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak newsbtc
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku