LUNA 2.0 Fiyatı İyileşmeye Başladı! İşte Nedeni

134

Terra (LUNA)  çöküşünden sonra, Koreli yetkililerin Do Kwon’un hapis cezası almayabileceği açıklamasıyla LUNA 2.0 fiyatı da toparlanmaya başladı. Kriptoarena.com olarak daha önce de bildirdiğimiz gibi, büyük UST ve LUNC (eski adıyla LUNA) felaketi nedeniyle, Terraform Labs CEO’su düzenleyicilerden para cezaları ve cezaların yanı sıra yatırımcılardan gelen davalarla karşı karşıya kalabilir.

LUNA 2.0 fiyatı yükselişe geçti

LUNA 2.0’ın fiyatı son 24 saatte neredeyse yüzde 3 arttı. 28 Mayıs’taki lansmanından bu yana, LUNA’nın fiyatı Kraken, OKX ve Binance gibi değişim platformları arasında çarpıcı bir şekilde dalgalandı. LUNA 2.0’ın fiyat dalgalanması göz önüne alındığında, yeni Terra token’i toparlanma yolunda. LUNA’nın fiyatı, Terra’nın yeni token’inin istikrarsızlığı ve düşük likidite nedeniyle düştü.  Bir Terra topluluk forumu araştırmacısı olan @FatManTerra, 62.600 takipçisini bilgilendirdi ve şunları söyledi:

Artık LUNA 2’den faydalanabilirsiniz – birçoğuna sahibim – sizi kısıtlamıyorum – sadece Terra projesi hakkında halkın (ve araştırmacıların) anlaması gerektiğini düşündüğüm verileri sağlayacağım.

LUNA 2.0 Fiyatı İyileşmeye Başladı! İşte Nedeni

UST’nin çözülmesinden ve LUNA’nın çöküşünden sonra, Terra topluluğu Do Kwon’un hapsedilmesini istedi. LUNC ve UST sahipleri, Discord ve Reddit kurullarındaisteklerini dile getirerek, Do Kwon için adalet ve hapis cezası talep ettiler. Do Kwon’un eylemleriyle ilgili soruşturma Güney Koreli yetkililer tarafından hala devam ediyor. 30 yaşındaki Güney Koreli, 40 milyar doların üzerinde piyasa kapitalizasyonunu silerek çöken algoritmik stablecoin projesinin arkasındaki beyinlerden biriydi.

Kwon nasıl bir yaptırımla karşılacak?

Öte yandan Do Kwon’un yetkililerden büyük cezalar ve yatırım davaları görmesi muhtemel. UST’nin başarısızlığı, Kwon’un algoritmik bir stablecoin yaratma konusundaki ikinci çabasıydı; Basis Cash’teki önceki girişimi, on milyonlarca dolarlık kayıpla sonuçlandı. Do Kwon, hasarın maliyetine bağlı olarak İhtiyati Tedbir, tasfiye (geri dönen kazançlar) ve para cezaları ile karşı karşıya kalacak. Bu, Kwon’un on milyarlarca dolar para cezası ödediği anlamına geliyor. Bunların hepsi de-peg ve takip eden piyasa krizinde kayboldu.

LUNA 2.0 Fiyatı İyileşmeye Başladı! İşte Nedeni

Bir kripto yatırımcısı ve danışmanı olan Quinten Francois, 78.500 takipçisi için başlattığı ankette, Terra’nın LUNA 2.0’ın tamamen seyreltilmiş değerlemede yaklaşık 7 milyar doları geçmesinden sonra güveni yeniden kazanma ve başarılı olma şansı olup olmadığının sordu. Ankete katılanların yaklaşık yüzde 69’u, Terra’nın LUNA 2.0 ile kripto topluluğuna olan güvenini yeniden kazanmasının olası olmadığına inanıyor. PUMPMaps’taki kripto para analistleri ise, LUNA 2.0 fiyat eğilimini değerlendirdi ve token’in üçgeni kırdığını belirtti. Analistlere göre LUNA 2.0 fiyatı yükselen bir kanal oluşturuyor. Terra fiyatı kanalın üst sınırından düzelebilir, yükseliş trendini sürdürmesi muhtemeldir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku