Terra Geliştiricilerine Bir Dava Şoku Daha! İşte Detaylar

26

Kripto para piyasasında çalkantılı günler devam ederken Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon başta olmak üzere Terra geliştiricileri ve bazı şirketlere bir dava şoku daha geldi. ABD’nin Illinois eyaletinden bir şahıs, Terra şirketi ve birçok sermaye girişim şirketi hakkında toplu dava isteminde bulundu ve menkul kıymet yasasını ihlal ettiği ve yatırımcıları yanlış yönlendirdiği iddiasıyla dava açtı. İşte detaylar…

Terra şirketine bir dava şokuyla daha karşı karşıya!

Hatırlayacağınız üzere LUNA ve UST, geçtiğimiz ay büyük bir çöküş yaşadı. Terraform Labs’in projeyi geri döndürme çabaları da, yatırımcıları projeye geri döndürmeye yetmedi. Bütün bu durumların üstüne Terra, yeni bir dava şokuyla daha karşı karşıya. Amerika Birleşik Devletleri’nin Illinois eyaletinden Nick Patterson, TerraFormLabs, Terra CEO’su Do Kwon ve Luna Foundation Guard’ın kurulmasına destek sağlayan birkaç şirkete karşı çarpıcı bir suçlamada bulundu. Nick Patterson isimli davacı, davanın toplu dava statüsüne sahip olmasını talep ediyor.

Nick Patterson, davalıları Federal Menkul Kıymetler Yasası’nı ihlal ettikleri gerekçesiyle suçlayarak, özellikle TerraForm Labs’ın özellikle Terra UST ve Anchor protokolündeki kararlılığın yasalara aykırı olduğunu belirtiyor. Hatırlayacağınız üzere daha önce de kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi Terra, yatırımcılara yatırımları nedeniyle yüzde 20 getiri garantisi vermişti.

TerraFormLabs hakkında başka bir soruşturma daha başlatıldı!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Mayıs ayında Terra büyük bir çöküşle sarsılmıştı. Terra’nın stablecoin’i UST, 1 dolara olan sabitini kaybetmesiyle beraber büyük bir çöküş yaşayarak kripto para piyasasında derinden bir etki oluşturmuştu. Geçtiğimiz haftalarda LUNA’yı tekrardan farklı bir sistemle aktif hale getirmek isteyen şirket, halen yatırımcılarını projeye geri getirmiş bulunmuyor.

Dava, Terraform’un kurucu ortağı Do Kwon’un, Terra’ya yönelik herhangi bir eleştiriyi küçümseme ve kendisine karşı gelenleri susturma girişimlerinin tarihini gösteren tweet’lerinin görüntüleri sayesinde sosyal medyada komik tepkiler aldı. Bir diğer yandan Davacı Nick Patterson, Terra token’larının satın alma fiyatı ile bu token’ların satıldığı fiyat arasındaki farkın ABD dolar değerini tazminat olarak talep ediyor.

Ayrıca Patterson, davalıların kripto para birimleri üzerinde şişirilmiş bir fiyattan satış yapması nedeniyle finansal bir fayda sağladıklarını da iddia ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kısa süre önce, söz konusu token’ların gerçekten kayıt dışı menkul kıymetler olup olmadığını belirlemek için Terraform Labs hakkında başka bir soruşturma başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku