Sıcak Gelişme: TERRA CEO’su Do Kwon, Polisten Acil Yardım İstedi!

613
Kripto para piyasası, son zamnların en sert düşüşlerinden birine tanık oldu. Fed’in para politikası çöküş üzerinde temel faktör olurken, TERRA (LUNA) ağı da bu süreçte büyük bir rol oynadı.

CEO Do Kwon’un evi basıldı

Piyasasın gözde altcoin projesi Terra (LUNA) ve stablecoin’i UST‘nin yaşadıkları, ABD’deki kurumların bile harekete geçmesine neden oldu. Regülasyon çağrıları, hız kazanırken, yaşanan kriz herkesin nutkunun tutulmasına yol açtı. Resmen yüzde 100 düşüş yaşayan LUNA, şimdi ise yatırımcıların CEO Do Kwon’un evini basmasına yol açtı. 1 haftada değerinin neredeyse tamamını kaybeden LUNA, stablecoin UST’yi de dibe çekti. Yatırımcılar ise bütün yatırımlarını kaybetmenin acısı ile Do Kwon’u bulmaya çalışıyor.
Terra (LUNA) Kabusu ABD Gündeminde: Kurtarma Planı Açıklandı!
 
Güney Kore’nin önde gelen gazetelerinden Money Today, Do Kwon’un resmi polis desteği talep ettiğini aktardı. Görünüşe göre iflas bayrağını çeken ziyaretçiler, Do Kwon’un evini boş bırakmıyor. Money Today haberinin Türkçe çevirisinde şu ifadeler dikkat çekiyor:
Kore polisi, bilinmeyen bir kişinin, Terraform Labs CEO’su Known Do-Hyung’un evini ziyaret ettiğini ve kapının zilini çaldığı yönündeki bir raporu inceliyor. CEO Kno’un eşi acil durum kişisel koruması için talepte bulundu. Kimliği belirsiz bir kişinin önceki gün saat 18.00 sıralarında yöneticinin yaşadığı dairenin giriş kapısından oturanlar arasından girerek asansör ve merdivenleri kullanarak konutun önüne geldiği belirlendi. Bu kişinin CEO’nun eşine ”kocanız evde mi?” diye sorduğu ve ardından kaçtığı bildirildi.

Terra (LUNA) Reddit forumu İntihar mesajlarıyla dolu!

Terra (LUNA)’a ait bir Reddit forumundaki gönderiler, altcoin’in eşi benzeri görülmemiş bir çöküş yasamasıyla birlikte kripto para piyasasının gündemine oturdu. Bugün erken saatlerde yayınlanan bir Forbes raporuna göre, TerraUSD (UST) piyasa değerinin yaklaşık yüzde 98’ini bir gecede kaybetti. Stablecoin, an itibariyle 0.56 dolardan işlem görüyor. LUNA ise yüzde 95’lik bir düşüşle an itibariyle 0.1917 dolardan işlem görüyor. Reddit formunda paylaşılan mesajlar incelendiğinde, devasa çöküş nedeniyle, projeye binlerce dolar yatırım yapan insanların zor durumda olduğu görülüyor. Twitter’daki bir kripto para uzmanı, bu gönderileri derleyerek bir dizi tweet  attı.

 Uzmanlar, meydana gelen krizin insanların zihinsel sağlığı üzerindeki etkisi konusunda endişeli. Forumdaki yatırımcılardan bazıları o kadar çok şey kaybettiklerini söyledi ki, artık hayatı yaşamaya değer bulmadıklarını ifade ettiler. Bazılar ise felaket yüzünden evini kaybedeceğini söyledi. John Browlow isimli twitter kullanıcısı “Luna reddit forumu intihar mesajlarıyla dolu. Alt dizindeki en iyi beş gönderiden üçü intiharla ilgili.” ifadelerini kullandı.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku