Terra CEO’su Do Kwon, 2,7 Milyar Dolar İddiasını Reddediyor!

61

Terra ekosisteminin çökmesinin ardından, Terra CEOS’su Do Kwon’u çevreleyen tartışmalar su yüzüne çıktı. Kwon, kardeş token’lar LUNC (önceden LUNA) ve UST’nin çöküşünden önce Terra’dan tutarlı bir şekilde para çekmişti. İşte ayrıntılar…

Kwon, çöküşten önce Terra (LUNA)’dan milyarlarca dolar nakde çevirdi

TerraUSD (UST) depeg’i ve Terra’nın LUNA’sının çöküşü, tokenlerin piyasa değerinden milyarları sildi. Çöküşü çevreleyen tartışmalar ortaya çıkmaya başladı ve SEC, Kwon’un projenin çöküşünden önce her ay Terraform Labs’tan yaklaşık 80 milyon dolar nakit para aldığını keşfetti. Kwon’un çöküşten önce Terra ağından 2,7 milyar dolar çektiği iddia ediliyor. CEO aleyhindeki iddialar, Kwon’un UST’nin, LUNC’nin (önceden LUNA) tüm kardeş token ekosistemini ve UST’nin çökebileceğinin farkında olarak projeden fon çektiğini ima ediyor.

terra

Terra topluluk forumundan FatMan Terra, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Seul Büyükşehir Polisi tarafından soruşturmalarla karşı karşıya olan Kwon hakkında iddialarda bulundu. FatMan, Kwon’un Terra’dan 33 kez 80 milyon dolar çektiğini açıkladı; Degenbox aracılığıyla birkaç ay içinde projeden toplam 2,7 milyar dolar çekildi. FatMan, milyarderlerin varlıklarını nakde çevirmenin zor olabileceğini savunuyor; bu nedenle, USD için LUNA veya UST’yi boşaltmak bir çöküşü tetikleyebilir. Bu nedenle, Kwon, UST’ye dönüştürmek için yakıyor, Abracadabra’nın Degenbox’ını kullanıyor ve stabilcoin alımlarını döngüye sokuyordu.

İddialar korkutucu

Kwon, UST’yi satın almak için teminat verdi, Achor’a koydu, AUST’sini daha fazla UST ödünç almak için kullandı ve tekrar Anchor’a daha fazlasını koydu. Likidite arttı ve SPELL, UST çiftine daha derin çıkış likiditesi sağlamak için sekmeyi aldı. FatMan’e göre, birkaç Terra etkileyicisi bu stratejiyi takipçilerine sattı ve binlerce perakende kullanıcı, yüksek verim için Degenbox’ı batırdı. Bu verim rezervini hızla tüketirken, Anchor’ın uzun vadeli sürdürülebilirliğini tehdit etti ve Kwon bunu umursamadı. FatMan, Kwon’un MIM/UST havuzu aracılığıyla sabiti hareket ettirmeden 2,7 milyar dolar nakde çevirdiğini savunuyor. Kwon, Degenbox ve SPELL aracılığıyla perakende yatırımcılardan likidite sağladı.

terra

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, bununla birlikte, Amerikan düzenleyiciler, geçen ay gerçekleşen terraUSD (UST) çöküşünün ardından devreye girdi ve coinin operatörlerinin Birleşik Devletler mahkemeleri ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile başı belaya girebilir. Güney Koreli yetkililer ve finansal düzenleyiciler halihazırda Do Kwon, ortakları ve şirketi Terraform Labs’a yönelik incelemelerde bulunmaya başladılar. Yüzlerce Güney Koreli LUNAC yatırımcısını içeren üç veya daha fazla dava da açıldı veya açılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku