Son Dakika: Binance, 2 Altcoin Delist Ediyor!

126

Dev kripto para borsası Binance, bu 2 altcoin projesini delist edeceğini açıkladı! Delist haberinin ardından altcoin projelerinin fiyatlarındaki çakılma, birçok yatırımcının dikkatini çekti! İşte detaylar…

Dev kripto para borsası Binance, bu 2 altcoin projesini delist ediyor

Binance ekibinin son incelemeleri ile beraber popüler altcoin projelerinden Helium (HNT) ve Wabi (WABI) coin’leri borsadan delist edilecek. Dev kripto para borsasının yaptığı duyuruda bu 2 altcoin, 24 Mart 2023 TSİ 06:00 tarihi itibariyle tüm işlem çiftlerinde liste dışı olacağını ve işlemleri duracağını açıkladı. Yapılan duyuruda Binance, ilgili her bir işlem çiftinde işlemler durduktan sonra tüm işlem emirlerinin otomatik olarak kaldırılacağını aktardı. HNT ve WABI için para yatırma işlemleri, 25 Mart 2023 TSİ 06:00 sona erecek.

Bununla beraber para çekmek için kullanıcılar 21 Nisan 2023 TSİ 06:00’ı bekleyecekler. Bu tarihte para çekimlerinin yeniden açılacağını duyuran Binance, para çekim işlemlerinin 24 Haziran 2023’e kadar destekleneceğini belirtti. Öte yandan her ne kadar 25 Mart 2023 TSİ 06:00’dan itibaren HNT tokenlarının yatırılması kapatılsa da Binance, Solana (SOL) ağındaki Helium (HNT) sözleşmesin ticaretini destekleyeceğini duyurdu.

HNT, Son 24 saatlik grafiği

Bir diğer yandan coin’lerin fiyatı ise hızla düşüş yaşayarak çakıldı. Helium (HNT), son 24 saat içerisinde yüzde 14’ün üzerinde değer kaybı yaşadı ve anlık olarak 1.68 dolardan işlem görüyor. Bununla beraber projenin son 24 saatlik en düşük seviyesi ise 1.58 dolar olarak karşımıza çıkıyor. 

Wabi (WABI) ise duyuru ile beraber en büyük kaybı yaşayan coin’lerden biri. Coin, son 24 saatlik süreç içerisinde yüzde 50’nin üzerinde değer kaybetti ve anlık olarak 0,052673 dolardan işlem görüyor. Projenin piyasa değeri anlık olarak 5,575,909 dolar değerinde bulunuyor.

WABI, son 24 saatlik fiyat grafiği

Peki dev kripto para borsası neden delist ediyor?

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere dev kripto para borsası Binance, beklediği yüksek standartları karşılamayan ya da karşılamaya devam etmeyen projeleri delist ediyor. Özellikle varlığın yüksek standardı karşılamaya devam ettiğinden emin olmak için listelediğimiz her bir dijital varlığı periyodik olarak incelerler. Ekip, genel olarak bir coin’in bu standartları karşılamaması durumunda daha derinlemesine bir inceleme yaparak, projeyi potansiyel olarak listeden çıkarır.

Binance Bu 3 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı: Çakıldılar!

Öte yandan ekibin proje taahhüdü, geliştirme faaliyetinin seviyesi ve kalitesi, işlem hacmi ve likidite, ağın saldırılara karşı kararlılığı ve güvenliği, halkla iletişim kurma düzeyi gibi kritik faktörler projenin listelenmesi için çok önemli olmakla beraber Binance ekibi tarafından yakından takip ediliyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku