Bitcoin Tahminleri Çıkan Efsanenin Son BTC Tahmini!

Bitcoin Tahminleri Çıkan Efsanenin Son BTC Tahmini!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının önde gelen Bitcoin destekçilerinden, kıdemli analist Peter Brandt, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için yeni yapıların ortaya çıktığını aktarıyor! Bununla beraber 2017’de BTC çöküşünü doğru bilen analist yakın zamanda BTC için gerçekleşecek kritik seviyeleri de açıkladı! İşte detaylar…

Ünlü Bitcoin analisti açıkladı: “Megafon formasyonu oluşturuyor!”

Önde gelen kripto para uzmanlarından Peter Brandt, Twitter üzerinden binlerce takipçisine yaptığı açıklamada, lider kripto para birimi Bitcoin için yeni yapıların oluştuğunu ve genel olarak bir iyimserlik halinde olduğunu aktardı. Ayrıca attığı Tweet’te bu modele “Megafon ya da ters üçgen denir” sözlerinde bulundu.

Dün Bitcoin, 320 milyon dolarlık tasfiyeyi tetikleyen büyük bir kısa vadeli daralmanın ardından 2023’ün en yüksek seviyesi olan 26.507 dolara yükseldi. Bitcoin o zamandan beri geri çekildi ve kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere yazı yazılırken 24.796 dolardan işlem görüyor. Bununla beraber Twitter üzerinden ünlü isim, Brandt, düzeltmenin megafon yapısının devrede olduğunu gösteriyor ve “26.000 avansın reddedilmesine şaşırmadım.”  sözlerinde bulunarak kritik seviyelere işaret ediyor. Megafon formasyonu, tipik olarak belirgin bir aşağı yönlü hareketten sonra tanıklık edilen bir bullish teknik yapısı olarak tanımlanabilir.

 

Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin hakkında yorum yapan tek isim Brandt değil. Usta analist Michael van de Poppe, Twitter üzerinden BTC’nin 23.300 dolar fiyat seviyesinde destek bulabileceğini söyledi.

“Bitcoin için burada 27.000 – 28.000 dolara doğru devam eden bir baskıyı tercih ederdim. Bu yeniden testi 25.000 dolardan satın almakla ilgilenmiyorum. Bitcoin için hemen çıkma uzun pozisyonları için 23.300 doları daha derin arıyorum.”

Analist: “Banka krizleri sonrası insanlar Bitcoin’e yöneldi!”

Bir diğer yandan kripto para piyasasının yakından tanıdığı InvestAnswers sunucusu, Crypto Banter ile yaptığı röportajda insanların bankacılık krizleri korkusuyla Bitcoin’e büyük yatırımlar yaptığını iddia etti. Bir bankacılık krizinin tetiklediği 2008 Büyük Durgunluğunu yaşayanların Bitcoin’i servetlerini yatırmak için daha güvenli bir yer olarak gördüklerini söylüyor.

“Bence olan şu ki, Bitcoin’e gelen insanlar var. Bildikleri tek şey Bitcoin. Kripto bilmiyorlar. Ama itibari paralarından korkuyorlar, bu yüzden önce Bitcoin alıyorlar. Burada gördüğün şey bu. En uzun süredir Bitcoin’de olan insanlara sahipsiniz. 2008-2009’daki büyük mali krizi yaşamak için çok genç olsalar bile, az önce ne olduğunu bilmiyorlar.

Etrafta dolaşan ve Bitcoin’in ne hakkında olduğunu bilen insanlar, 2008’deki büyük mali krizden bu yana en iyi reklamı yaptılar. Benim görüşüm bu. Ve bence insanlar akın ediyor. Dün tam olarak bunu yansıtan telefonlar aldım, yeni alıcılar mevcut.”

Bitcoin Golden Cross Oluşturdu: İşte Beklenen Seviyeler!

Bitcoin, geçen hafta 19.000 dolar seviyesine düştükten sonra 14 Mart’ta 26.000 dolar seviyesini kırarak Amerikan bankalarının başarısız olmasıyla dikkat çekici bir yükseliş gördü. Bitcoin o zamandan beri geri döndü ve yazı yazılırken 24.905,94 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Tahminleri Çıkan Efsanenin Son BTC Tahmini!