Kripto Milyarderi: Sıfırı Gören Birçok Proje Olacak!
Kripto Milyarderi: Sıfırı Gören Birçok Proje Olacak!

Kripto Milyarderi: Sıfırı Gören Birçok Proje Olacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shark Tank yıldızı ve kripto para piyasasının tanınan yatırımcılarından olan Kevin O’Leary, düzenlenmemiş tüm borsaların anlık olarak “büyük çıkışlara” tanık olduğunu aktarırken, yakın zamanda yaşanabilecek bir çöküşe işaret etti! Ünlü isme göre yakın zamanda birçok kripto para borsası ve projesi çöküş yaşayabilir! İşte detaylar…

Kripto milyarderinden şok açıklama! Sıfırı görecekler!

Shark Tank yıldızı ve yatırımcı Kevin O’Leary, düzenlemeye tabi olmayan kripto para borsalarının ve kripto para birimlerinin, çöküş yaşayan kripto para borsası FTX sonrası domino taşları gibi teker teker çöküş yaşayamaya devam edeceğini aktarıyor. Yakın zamanda iflas eden dijital varlık borsası FTX’in eski sözcüsü, Kitco News sunucusu David Lin’e karşı verdiği 17 Ocak tarihli röportajda FTX’in başarısız olma ihtimalinin yüksek “düzenlenmemiş borsalar”dan yalnızca biri olduğunu aktardı:

“Eğer bana bir başka çöküş yaşanıp yaşanmayacağını soruyorsanız, Evet kesinlikle yaşanacak. Yüzde yüz gerçekleşecek ve tekrar tekrar olmaya devam edecek.”

Ünlü Kripto Para Milyarderi: FTX'i Bu Borsa Batırdı!

Bir diğer yandan denetim altında olmayan kripto para borsalarının yani bir menkul kıymetler komisyonu tarafından denetlenmeyen ve düzenlenmeyen geleneksek borsaların, “kural tanımayan” borsalar olduğunu düşünen isim, borsaların anlık olarak büyük çıkışlara tanık olduğunu belirtiyor ve “Tüm düzenlenmemiş borsalar, şu anda büyük kayıplarla karşı karşıya. Akıllı paranın şakası var. FTX’te olanları gördüler ve bir açıklama için ortaklık görünmüyorlar.” dedi.

bitcoin

Shark Tank yıldızı daha sonra sözde “düzenlenmemiş” borsalara sert bir uyarıda bulundu.

“Denetlenmeye istekli değilseniz, denetiminiz yoksa, şeffaf olmak istemezseniz, mülkiyeti ifşa etmek istemezseniz, kurumsal para neden kalsın?”

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere FTX’in Kasım ayında çöküşü, birçok topluluğun dijital varlık borsalarından daha fazla şeffaflık istemesine yol açtı. Birkaç hafta içerisinde beş merkezi borsa rezerv kanıtını tamamlarken, diğer dijital varlık borsaları da aynısını yapacağını planladığını açıkladı.

SEC: “Yatırımcılar dikkatli olmalı!”

Bununla beraber, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), rezerv kanıtının bir şirketin mali durumunun gerçek bir resmini çizmediği konusunda kritik uyarılarda bulundu ve yatırımcılardan iddialara karşı “dikkatli olmalarını” istedi.

Hatırlayacağınız üzere Mazars gibi denetleme firmaları, kripto şirketlerine verdikleri desteği geri çevirmişlerdi. Aralık ayında şirket, kripto borsası Binance denetimini kaldırdı ve bildirildiğine göre dijital varlık şirketleri için rezerv kanıtı denetimi yapmayı tamamen durdurdu. FTX’in denetçisi Armanino gibi diğer denetim firmalarının da OKX ve Gate.io gibi kripto borsalarıyla çalışmayı durdurduğu bildiriliyor. O’Leary şu yorumu yaptı:

“Açık olmak gerekirse kripto para ortamındaki vahşi batı ortamı nedeniyle kripto para borsalarını denetlemek isteyen bir denetçi bulmak çok zor. Her şey bitecek ve evet, daha çok çöküş ve sıfırlanmalar yaşanacak.”

bitcoin

Öte yandan dijital varlık piyasasının çok “ilginç” bir hal aldığını belirten O’Leary, düzenleyicilerin devreye girdiğini görmenin güzel olduğunu ve bunun uzun vadede iyi bir şey olduğunu da ekleyerek dijital varlık piyasasına dikkat çekiyor.

“Son zamanlarda dijital varlık piyasasını inceliyorum. Bitcoin 17.000 doların altına düştüğünde, pozisyonumu oraya ekleyeceğim.”

Anlık olarak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 21.282 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kripto Milyarderi: Sıfırı Gören Birçok Proje Olacak!