Coinbase, 4 Büyük Altcoin İçin Önemli Kararı Duyurdu!

33

Düzenleyicilerin kripto para piyasasına yönelik baskısı devam ederken kripto para borsaları aldığı yeni kararlar ile dikkatleri üstüne çekiyor. Dev kripto para borsası Coinbase, geçtiğimiz haftalarda kripto para borsalarının yaşadığı staking ürünü sorunlarının ardından staking hizmetlerinin şartlarını ve koşullarına yeni güncellemeler getirdi! Peki, bu karardan etkilenen 4 altcoin için sırada ne var? İşte detaylar…

Dev kripto para borsası Coinbase, bu 4 altcoin için önemli değişikliklere gittiğini duyurdu!

Düzenleyicilerin son zamanlarda artan baskıları nedeniyle birçok kripto para borsası ürünlerinde değişikliğe giderken Coinbase, aldığı yeni kararla yatırımcıların karşısına çıktı ve bu 4 altcoin için önemli değişikliklere gitti. Kriptoarena.com olarak daha önce aktardığımız üzere geçtiğimiz haftalarda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından gelen baskılar sonucu Kraken, staking hizmetlerini durdurmak zorunda kalmıştı ve 30 milyon dolarlık bir para cezası aldı. Böyle bir yaptırımla karşı karşıya kalmak istemeyen Coinbase, yeni değişikliklerini yatırımcılara e-posta üzerinden yolladı.

Dev kripto para borsasının açıkladığı güncellenen şart ve koşullara göre kullanıcıların artık belirli varlıklarını satmadan veya başka cüzdana aktarmadan önce “stake” ettikleri varlıklarını geri alması gerekiyor. Yeni şartlar ve koşullara göre kullanıcılar artık işlemlerinden önce stake edilebilir altcoin projelerinden Solana (SOL), Cosmos (ATOM), Cardano (ADA) ve Tezos’u (XTZ) stake işlemlerinden ayırması gerekiyor.

Bildiğiniz üzere kullanıcılar blockchain ağlarını desteklemek için ellerindeki varlıkları stake ederek belirli ödüller kazanırlar. Özellikle büyük kripto para borsaları tarafından gerçekleştirilen bu staking hizmeti, birçok yatırımcı için ek kazançlar sağlarken son zamanlarda bazı borsalar için zorlu bir süreç olmaya başladı. Bununla beraber artık stake işlemlerinde bulunmak isteyen Coinbase kullanıcıları da yeni şartlara uymak zorunda.

Düzenleyici faaliyetleri artıyor! Yatırımcılar endişeli

Coinbase, birçok yatırımcının kendisini seçmesini sağlayan özellikler arasında bulundurduğu pasif staking işlemiyle beraber ön plana çıkıyordu. Bildiğiniz üzere yatırımcılar varlıklarını “stake” etmeden pasif olarak staking odüllerinden yararlanabiliyor ve varlıklarını istedikleri zaman farklı cüzdana aktarabiliyor ya da satabiliyorlardı.

Son olarak şartların ve koşulların değişmesiyle beraber dev kripto para borsası, “stake” edilen bu 4 altcoin projesinden herhangi birinin, “stake hizmetlerinden” alınmasının ve ardından satışa sunulmasının, birkaç saat sürebileceği konusunda uyarılarda bulundu. Dev kripto para borsasının yatırımcılarına yaptığı açıklamada staking işlemlerinin hala devam ettiği görülse de yatırımcılar SEC’in baskısının gitgide artmasıyla beraber endişeli görünüyor.

Son güncellemeyle beraber Coinbase’in SEC baskılarından kaçarak yasal gerekliliklere uymaya çalıştığı ve bunun için adımlar attığı görülüyor. Her ne kadar kripto para piyasası büyümeye devam etse de, düzenleyicilerin bu artan baskıları ve yaptırımları, yatırımcıları endişelendirmekle beraber borsaların yasalara ve düzenlemelere uyduklarından emin olmak için yapılıyor. Uzmanlara göre önümüzdeki günlerde diğer borsalardan da staking hizmetleri için değişik hamleler gelebilir.

Menkul Kıymet söylemlerinin ardından Coinbase üzerindeki satışlar artıyor

Bir diğer yandan geçtiğimiz günlerde New York Başsavcılığı tarafından açılan KuCoin davası ile beraber Ethereum’da büyük çıkışlar gerçekleşiyor. Daha önce aktardığımız üzere geçtiğimiz günlerde New York Başsavcılığı, davada Ethereum’dan bir emtia değil, bir menkul kıymet olarak bahsetmişti. Bununla beraber gün içerisinde yaşanan Silicon Valley Bank krizi ile beraber Coinbase üzerindeki ETH satışları hızla arttı. Öte yandan çıkışların büyük bir nedeni uzmanlara göre ETH’nin bir menkul kıymet olarak kabul edilmesi halinde SEC’in ETH yatırımcılarını sert şartlarla karşı karşıya bırakabileceği olarak karşımıza çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku