SEC Başkanı, Bu Altcoinler İçin Uyardı! İşte Listesi
SEC Başkanı, Bu Altcoinler İçin Uyardı! İşte Listesi

SEC Başkanı, Bu Altcoinler İçin Uyardı! İşte Listesi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Düzenleyicilerin kripto para piyasasına yönelik baskısı devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, yaptığı son açıklama ile Proof-of-stake kullanan altcoin projelerinin, Howey Testi kapsamındaki menkul kıymet tanımını karşılayabileceğini öne sürdü. Başta Cardano (ADA) olmak üzere bazı altcoinler yakın zamanda düzenleyicilerin kontrolü altına girebilir. İşte detaylar…

SEC Başkanı uyardı: Bu altcoinler menkul kıymet!

SEC Başkanı Gary Gensler yaptığı son açıklamayla beraber dikkatleri üzerine çekti. Proof-of-Stake coin’lerin Howey Testi kapsamındaki menkul kıymet tanımını karşılayabileceğini aktaran Gensler, bu coin’lerin SEC kontrolü altına alınabileceğini aktararak bu konudaki görüşünü ikiye katladı. Geçtiğimiz Çarşamba günü yapılan toplantının ardından demeçler aktaran Gensler, menkul kıymetler yasalarının tetiklenebileceğini, çünkü yatırımcıların bir proof-of stake mekanizması tarafından desteklenen coin’leri satın aldıklarında bir getiri beklediklerini söyledi.

“Neyi tanıtıyorlar ve bir protokole koyuyorlarsa, ellerindeki tokenlarını bir protokole kilitliyorlarsa, bu token operatörlerinin her birinin menkul kıymetler yasasına uyması gerekiyor. Aracılar için de aynı şey geçerli.”

SEC'in Merceğindeki Yeni Kripto Para Şirketi Bu!

The Block’a göre Gensler’in sözleri, gazetecilerin Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı Rostin Behnam’ın geçen hafta yaptığı ve eterin bir emtia olduğunu ve ajansı tarafından düzenlenmesi gerektiğini savunan açıklamalar hakkındaki düşüncelerini sormasının ardından geldi.

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere İki düzenleyici, kripto pazarlarını düzenlemede hangi kurumun öncelik alması gerektiği konusunda uzun süredir anlaşmazlık yaşıyor. Gensler, Bitcoin’in bir emtia olduğunu, ancak Ethereum da dahil olmak üzere diğer herhangi bir kripto para birimi üzerindeki kontrolü veya en azından gelecekteki kontrol olasılığını bırakma konusunda isteksiz olduğunu söyledi ve mevcut binlerce kripto para biriminin büyük bir kısmının menkul kıymet olduğunu öne sürdü.

Bomba Gelişme: SEC Başkanı ile Bu Bitcoin Borsası İlişkili!

Hatırlayacağınız üzere Ethereum blockchain’inin Merge olarak bilinen Proof-of-stake’e yükseltilmesinden sonra Gensler, Proof-of-stake coin’lerinin onları menkul kıymetler yasalarına tabi tutan yatırım sözleşmeleri olabileceğini öne sürdü.

Bu Proof-of-Stake coin’ler etkilenebilir!

Geçtiğimiz hafta, Gensler’in proof-of-stake tokenlerinin menkul kıymetler olduğu iddiası, New York Başsavcılığı (NYAG) tarafından kripto borsası KuCoin’e karşı açılan bir dava şeklinde beklenmedik bir destek aldı. Davada Başsavcı James, Seyşeller merkezli borsanın uygun düzenleyici kurumlara kaydolmadan menkul kıymet tanımını karşılayan tokenler (Ethereum dahil) sunarak ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini savundu.

SEC Başkanı, Bu Altcoinler İçin Uyardı! İşte ListesiSEC Başkanı, Bu Altcoinler İçin Uyardı! İşte Listesi  SEC Başkanı, Bu Altcoinler İçin Uyardı! İşte Listesi

Popüler Proof-of-Stake Coin’ler arasında piyasa değeriyle ön plana çıkan en popüler altcoinler ise şu şekilde; Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Solana (SOL), ALGO, XTZ, MINA, CELO, INJ.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SEC Başkanı, Bu Altcoinler İçin Uyardı! İşte Listesi