DOGE Kurucusu, Elon Musk Davasına Tepki Gösterdi! İşte Ayrıntılar

31

Dogecoin(DOGE) kurucusu Billy Marcus, meme kripto para birimini teşvik ettiğinden dolayı Tesla CEO’su Elon Musk’ın aleyhine açılan 258 milyar dolarlık davaya tepki gösterdi.

Elon Musk’ın Dogecoin’i teşvik ettiği gerekçesiyle dava açıldı

Popüler meme coin projesi Dogecoin (DOGE)’in kurucu ortağı Billy Marcus, bir piramit şeması olduğu iddia edilen meme kripto para birimini teşvik etmesinden dolayı Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a açılan davaya tepki gösterdiği belirtti. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Dogecoin kurucusu, ilk meme coin projesinin bir piramit şeması olarak atıfta bulunulması halinde, aynı açıklamanın mevcut tüm kripto para birimleri, hisse senetleri, emtialar ve konut piyasası adına da geçerli olması gerektiğini söylüyor. Marcus’a göre, insanların Amerika Birleşik Devletleri’nin kurucu babası Alexander Hamilton adına da bir dava açması gerektiğini de sözlerine ekliyor:

Dogecoin(DOGE) bir piramit şemasıysa, tüm kripto para piyasası, borsa, konut piyasası, emtia piyasası ve küresel para sisteminin kendisi de öyledir. O zaman Alexander Hamilton’a da dava açalım.

DOGE kurucusu ayrıca, kripto para birimlerinin kendi sistemleri içerisinde bağlı birçok “sorunlu alan” olması gerçeğinin “insanların ne kadar basit olduğunu” gösterdiğini ve kripto para birimlerinin yalnızca “bir protokol ve paylaşılan bir veritabanı” olduğunu da sözlerine ekliyor

Geçtiğimiz hafta ABD’li bir vatandaşın, Amerikan elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın kurucusu Musk’ı Dogecoin’in tanıtımı adına rol yaptığı gerekçesiyle dava açtı ve açtığı davada sert bir dil ile eleştirdiği hatırlatılıyor. Keith Johnson isimli davacı, Musk’ın projeyle ilgili paylaştığı tweetler sebebiyle DOGE coine yoğun yatırım yaptığını davada belirtmişti. Johnson’a göre, teknoloji devi şirket Dogecoin’i, gelecekte internet ortamının yerel para birimi olacak güvenli bir yatırım aracı olarak tanıttığını söylüyor. Ancak gerçek anlamda, “DOGE’nin hiçbir değeri yoktur.” diyor.

DOGE, ATH’si sonrası yüzde 92 düşüş yaşadı

Dogecoin’e yatırım yapmanın davacı Johnson adına iyi sonuçlanmadığı, çünkü meme kripto para biriminin geçtiğimiz yıl ATH’sine ulaştığı zamandan sonra önemli bir çöküş yaşadığını belirtiyor. DOGE, Musk ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban da dahil olmak üzere en iyi kripto para yatırımcıları arasında yaygın tanıtımının ardından 8 Mayıs 2021 tarihinde 0,73 dolar fiyat seviyesi ile zirveye ulaştı.

DOGE şu anda son 24 saat içerisinde yüzde 4.40 düşüşler 0.60 dolar fiyat seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Yatırımcılara önemli kayıplara neden olan ATH’si sonrasında yüzde 92 oranında düşüş yaşadığı belirtiliyor. Davacı, popüler meme coin aracılığıyla zarara uğrayan diğer Dogecoin yatırımcılarının olduğunu iddia ederken, Amerikan teknoloji devinden tazminat olarak 258 milyar dolar ödeme yapması gerektiğini açıklıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku