Açıklandı:Panik Yapmayın Kripto Para Birimleri Ayakta Kalacak!

147

Bank of America (BofA) tarafından yakın tarihlerde gerçekleştirilen ankette elde edilen sonuçlara göre, tüketicilerin bir ödeme şekli olarak kripto para birimleri konusunda hala iyimser olduklarını ortaya koyuyor.

Kripto para birimleri anketi düzenlendi

CoinDesk tarafından haftanın başlarında yayınlanan bir rapora göre BofA, piyasa düzeltmesine rağmen tüketicilerin kripto para birimlerine olan ilgisinin artmayı başardığını gösteren bir rapor yayınladı ve ankete katılanların çoğuna göre gelecekte kripto para birimleriyle alım-satım işlemleri gerçekleştirme niyetlerinin olduğu belirtiliyor.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; 1000 mevcut ve potansiyel kripto para kullanıcısına sunulan anket, katılımcıların yüzde 91’inin önümüzdeki altı ay içerisinde kripto satın alımı yapabilme niyetinde olduklarını belirtiliyor. Ayrıca, ankete katılanların aynı yüzdesi, son altı ay içerisinde kripto para birimlerinden satın alımı yaptıklarını da belirtti. Tam yüzde 30’luk bir kesimin ise, önümüzdeki altı ay içerisinde cüzdanlarında bulunan kripto paralarını tutacaklarını belirtirken, benzer sayıda katılımcının ise önceki altı ay içinde herhangi bir kripto para birimini ellerinden çıkartmadıklarını söylüyor.

Rapora göre, bir ödeme yöntemi olarak kripto’lara olan ilgide de artış olduğu görünüyor; ankete katılanların yüzde 39’u şu anda çevrimiçi satın alımlar adına ödeme yöntemi olarak kripto kullandıklarını ve yüzde 34’ü yüz yüze işlemler için kripto paraları kullandıklarını söylüyor. Ankete katılanların yüzde 65’i yatırım portföylerinin onda birinden daha azında kripto paralara sahip olduğunu bildirdi ve sadece yüzde 15’inin yatırımlarının dörtte birinde kripto paralardan bulundurduklarını belirtiyorlar. Ankete katılanların büyük çoğunluğu ise kripto piyasasında kısa vadeli yatırımcılar olarak yer aldıklarını belirtirken, yüzde 77’si kriptolarını bir yıldan daha kısa süredir elinde tuttuklarını açıklıyor.

BofA CEO’su: Öncelikli amacımız müşterilerimiz

Bununla birlikte, BofA’nın kripto piyasasının içine girmek adına acele etmediği görünüyor. Geçtiğimiz ay, BofA’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Brian Moynihan, şirketinin kripto endüstrisinden kaçınarak herhangi bir kayıp yaşamadığı söylüyor. 25 Mayıs tarihinde, Davos’ta (İsviçre) Dünya Ekonomik Forumu (WEF)’nun Yıllık Toplantısı’nda gerçekleştirilen bir röportajda, Yahoo Finance’in Genel Yayın Yönetmeni Biran Sozzi, Moynihan’a şirketini kaçırıyormuş gibi hissedip hissetmediği ile ilgili bir soru yöneltti.

Moynihan soruya yanıt olarak, bankasının sıkı bir şekilde düzenlendiğini ve kripto para endüstrisinde herhangi bir işlemi içeren hamleler yapmasının engellendiği açıklamasını yapmadan önce “hayır” yanıtını verdi. BofA’nın banka olmak ve finansal özgürlüğü teşvik etmek de dahil olmak üzere halihazırda iyi yaptığı şeylere odaklanmasının daha faydalı olduğunu savunarak sözlerine devam ediyor:

Bizim en büyük amacımız, Amerika’daki tüketicilerin başarılı bir finansal hayata sahip olmalarına yardımcı olmaktır. Yaşam planlarımız, finansal planlama aracımız—dört veya beş milyon kullanıcı—sadece üç yıl önce başladı. Yapmanız gereken şey bu, insanların hayatlarında yardımcı olmaları adına paralarını daha fazla nasıl değerlendirebileceklerini öğrenmelerini sağlamak.

Bankacılık sektörü emektarı olan Moynihan, son 12 yıl içerisinde CEO olarak görev yaptığı süre boyunca dijital bankacılıkta büyük bir dönüşümün başlatılmasından sorumluydu. Yahoo Finance tarafından belirtilenlere göre, Dünya Ekonomik Forumu, kripto endüstrisinin güçlü görünümüne rağmen kripto para birimlerine karşı “ağır şüphecilik” sergiledi. Raporda, forumun kripto para piyasası çapında bir satış baskısının ortasında gerçekleştiğini ve Guggenheim’dan Scott Minerd’in BTC’nin 8 bin dolar seviyesine kadar düşebileceğini tahmin ettiğini belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptoglobe
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku