Terra Çalışanına Yasak Geldi: Çıkamazsın!

29

Terraform Labs’ın stabilcoin projesi TerraUSD (UST) ve yerel token’i LUNA’nın kötü şöhretli çöküşünün ardından, Güney Kore savcılığının Terra şirketine yönelik soruşturması yoğunlaşıyor. Yetkililer, Terra’nın kilit tasarımcılarının ülkeyi terk etmelerini engelleyen bir emir yayınlıyor.

Terra çalışanı: Bir ada alabilecek kadar çok para kazandım

Güney Koreli medya kuruluşu JBTC’nin 20 Haziran tarihli haberine göre , Seul Güney Bölge Savcılığı Ortak Mali ve Menkul Kıymet Suçları Soruşturma Ekibi, soruşturmalarının bir parçası olarak yakın zamanda Bay A’ya ülkeden ayrılma yasağı getirdi. Rapora göre Bay A, çıkışından daha önce Terraform Labs CEO’su Do Kwon ile konuştuğunu ve kendisine “bir ada satın almak için yeterli para kazandığını” söylediğini söyledi. Bay A ayrıca gazetecilere verdiği demeçte, Kwon’un kripto para birimini gizlice kurumlara sattığını ve böylece büyük miktarlarda para toplayabileceğini söyledi.

Bir Altcoin Daha Likidite Kriziyle Çöküyor! İşte Yeni Terra!

Soruşturmanın bir parçası olarak savcılar, bu şekilde toplanan fonların, kripto para biriminin fiyatını yapay olarak artırmak için kullanılıp kullanılmadığını merak ediyor. Raporda ayrıca, savcılığın faaliyetlerinin, arama ve el koyma emirlerini ve ayrıca kilit görevlileri çağırmayı da içeren zorunlu bir soruşturma başlatma olasılığını artırdığı belirtildi. Bu arada, yeni araştırmalar, çöküşe neden olan bir işlem oluşturmak için “saldırgan” olarak tanımlanan cüzdanın aslında Terraform Labs tarafından sürdürüldüğü için Terra’nın çöküşünün içeriden bir iş olabileceğini belirtti .

Güney Kore, yasal bir zemin yaratmaya çalışıyor

Bunun da ötesinde, Terraform Labs, Seul merkezli bir “blockchain danışmanlık firması K” yi içeren ayrıntılı bir şemada Güney Koreli bir paravan şirket aracılığıyla 4.8 milyon dolar aklamakla suçlandı . Mayıs ayı sonlarında, çöküşün Güney Koreli yetkilileri Dijital Varlıklar Çerçeve Yasası’nın onaylanmasına ve bir devlet kurumunun kurulmasına kadar kripto endüstrisinin katı şekilde düzenlenmesine ve denetlenmesine odaklanacak bir komite oluşturmaya da ittiğini bildirdi.
ABD Hazine Yetkilisinden LUNA Açıklaması: Harekete Geçeceğiz!

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Kore’nin önde gelen borsaları, Terra tarzı başka bir çöküşün meydana gelme tehdidinde bulunması durumunda 24 saat içinde harekete geçecek yeni bir acil durum sistemi oluşturmayı kabul etti. Yeni sistemde borsalar, Mayıs ayında Terra’da yaşananlar gibi ani olumsuz piyasa etkilerine yanıt vermek için toplanacak. Yerel haber kuruluşu Daily Sports’un bir raporuna göre , anlaşma ülkenin en büyük kripto borsalarından Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax’ın Pazartesi günü Güney Kore’nin yasama organı Ulusal Meclis’te piyasa adaletini ele almak için bir oturuma katılmasının ardından geldi .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku