Uzman Görüşü: Bu Altcoin Öldü! Toparlanmayacak!

197

Kripto para analistleri, çöküşün ardından toparlanmaya çalışan kripto para birimleri ve takip edilen altcoin projelerinden biri için artık toparlanamayacağını söylüyor.

Analistler, altcoin için kötü bir girişim olduğu belirtiliyor

Bloomberg’in önde gelen piyasa gözlemcileri tarafından sunulan bir rapora göre, Terra’nın yeni blockchain’inin altcoin projesi LUNA 2.0’da düşüşler yaşanmaya devam edebilir. Uzmanlar, LUNA 2.0’ın geleceği hakkında kötücül bir bakış açısına sahip görünüyor ve inandıklarını belirtiyorlar. Yaşanan birkaç inanç kırıcı faktörün, yeni Terra token’ini kesinlikle sona doğru itmeye devam ettiğini ima ettikleri bildiriliyor.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Analistler, LUNA 2.0 adına aşağı yönlü bir görünüme sahip olduğunu ve Terra’nın altcoin projesinde daha fazla düzeltme yapılması gerektiğine dair öngörüleri olduğu belirtiliyor. Yakın zamanda açıklanan bir Bloomberg raporunda bildirilenlere göre, tanınan dört piyasa gözlemcisinin, Terra’nın yeni blockchain ile geri dönüşünün en iyi ihtimalle kötü bir girişim olduğuna inandıklarını söylüyorlar. LUNA 2.0 fiyat seviyesinin düşüşten hiçbir şekilde kurtulamayabileceği.

LUNA 2.0 fiyat düşüşünden kurtulmak için mücadele ediyor

Bloomberg, Terraform zincirinin depeg olarak tasarlanmış ancak tamamen dengesini kaybetmiş olan algoritmik stablecoin projesi UST olmadan yeni token LUNA 2.0 ile geri dönüş yapması hakkındaki öngörülerini raporda sundu. Bloomberg’in Terra’nin altcoin projesi ile ilgili son raporunda, Terra’nın geri dönüşünün kötü bir karar olduğuna inanan önde gelen kripto uzmanlarının yorumlarını içeriyor. Ayrıca raporda belirtilenlere göre, Do Kwon’un yeni token’daki rolü ve yönetişimiyle ilgili bazı konular ve blockchain adına can sıkıcı faktörlerin olduğu konusunda da yorumlar bulunduğu bildiriyor. Kripto analitik platformu olan Quantum Economics’in kurucusu ve CEO’su Mati Greenspan, LUNA 2.0’ın geleceği olmadığına inandığı söylüyor;

Terra’da gerçekleşen ilk büyük kayıplı çöküşler sonrasında yatırımcıların yaşadığı kayıpları telafi edebilmesinin hiçbir yolu olmadan, yatırımcılar adına yeni bir araç olarak tasarlandığını düşünüyorum. LUNA 2.0’ın asla ayakta kalabileceğini ve bunun için tasarlanmadığını söylemekte fayda var.

Uzman Görüşü: Bu Altcoin Öldü! Toparlanmayacak!

Kaiko’da araştırma analisti olarak görev alan Riyad Carrey, LUNA 2.0’da yaşanan düşüşün ETH blockchain’ine alternatif olarak geliştirilen Solana(SOL) ve Avalanche(AVAX)’ın Ethereum ile rekabete bağlı olduğunu söylüyor:

Bu iki projede başarısız altcoin’lere sahip değildir; olağanüstü bir biçimde yaşanan kayıp adına özellikle örnek gerekirse, algoritmik stablecoin UST’nin kaybıdır. Bu yüzden LUNA 2.0’ı destekleyecek bir token yoktur. Önceki zinciri LUNA Classic (LUNC) için temel olan bir özelliğin yer almaması, token’ın SOL, AVAX ve ETH gibi diğerleriyle rekabet edilebilirliğini zorlaştırır.

CoinBasket’in kurucusu ve CEO’su Khaalelulla Baig, Terraform Labs’ın CEO’su ve destekli token projeleri LUNC (daha önce LUNA) ve UST’nin kurucusu Do Kwon’un güvenilirliği tamamen kaybettiğini görmesinin ardından LUNA 2.0 sahiplerinin token’i her an bırakmaya hevesli olduğuna inandığını söylüyor:

Luna’nın her hangi bir anlamda geleceği yok. Yeni Luna’yı mevcut topluluk içinde inşa etmek yaşanılanlardan sonra bir anlam ifade etmeyeceğine inanıyorum.

LUNA 2.0 fiyatında bir gecede çift hane birden bir düşüş yaşandı. Terra token’i son birkaç hafta içinde düşüş yaşamaya devam ederken, LUNA 2.0 fiyatı ATH’si sonrasında yüzde 85.9 değer kaybı yaşadı. Analistler LUNA 2.0 fiyat trendini değerlendirerek altcoin’de daha fazla düşüş yaşanacağını öngördüklerini belirtiyor. Terra’nın yeni zincirinin piyasaya sürülmesinden sonra LUNA fiyatlarını yükseltmesi ve yatırımcıların kayıplarını kapatmalarına yardımcı olması beklenirken, altcoin ciddi düşüş baskısı yaşadı. Kripto para biriminin, grafikte Alçalan Üçgen Formasyonunun ardından bozulduğu ve LUNA fiyat seviyesinin 3,3 dolar seviyesinden bulunan destek alanının altına düştüğü ve piyasa değerini kaybetmeye devam ettiği belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku