Elon Musk Dogecoin’e Destek Sözü Verdi, Fiyat Hareketlendi!

213

19 Haziran Pazar günü, Tesla ve Space X CEO’su Elon Musk, popüler meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin (DOGE)’e desteğini dile getirdi. Yapılan açıklamanın ardından DOGE son 24 saat içinde en iyi 10 kripto para birimi arasında en fazla kazandıran altcoin oldu.

Elon Musk Dogecoin (DOGE)’i desteklemeye devam edecek

Dogecoin’in çoğunlukla milyarderler Elon Musk (Tesla ve SpaceX’in CEO’su) ve Mark Cuban’ın desteği sayesinde popülaritesi önemli ölçüde arttı ve şu anda piyasa değeri ile en değerli 10. kripto para birimi olduğu noktaya geldi. Bugün erken saatlerde Musk, Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğini tweetledi. Şaşırtıcı olan, Tesla CEO’sunun,  kripto analistinin (“Altcoin Gordon”) kendisine, DOGE satın alması için meydan okumasından sonra söylediği şeydi.

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Aralık 2021’in sonlarında bir röportaj sırasında Elon Musk, para, genel olarak kripto para birimi, Dogecoin ve Bitcoin hakkındaki en son düşüncelerini paylaştı. o zamanlar Musk şunları söylemişti:

Pekala, farklı bir para birimine ihtiyacımız var çünkü ışık hızından dolayı senkronize edemezsiniz – kolay değil… Çünkü… Mars… en yakın yaklaşım dört ışık dakikası uzaklıkta, kabaca ve sonra ilk yaklaşmada, yaklaşık 20 ışık dakika uzakta, belki biraz daha fazla. Yani, 20 dakikalık bir ışık hızı sorununuz varsa, gerçekten senkronize olan bir şeye sahip olamazsınız. Bir dakikalık blockchain varsa, düzgün bir şekilde senkronize edilmeyecektir. Bu yüzden Mars’ın kripto para birimine sahip olup olmayacağını bilmiyorum, ama muhtemelen olacak…. Parayı, zaman ve mekân boyunca kaynak tahsisi için bir veri tabanı olarak düşünün.

DOGE, BTC’den daha iyi

Musk daha sonra Bitcoin’in  dezavantajlarından (Dogecoin’e kıyasla ) bahsetti:

Dogecoin’in açıkça bir şaka olarak yaratılmış olmasına rağmen – bazı yararları olduğunu düşünmemin bir nedeni, aslında Bitcoin’den çok daha yüksek işlem değeri kapasitesine sahip olması ve bir işlem yapma maliyetinin çok düşük olmasıdır.  Şu anda, bir Bitcoin işlemi yapmak istiyorsanız, bu işlemi yapmanın bedeli çok yüksek ve bu nedenle çoğu şey için etkin bir şekilde kullanamıyorsunuz.  …Dolayısıyla Dogecoin, rastgele bir şekilde, her yıl üretilen sabit sayıda coin’e sahip. Yani, bir miktar enflasyon var, ama bu sabit bir sayı. Dolayısıyla, enflasyon yüzdesi mutlaka zamanla düşecektir. Bir para birimi için ideal bir sistem gibi olduğunu söylemiyorum, ama aslında gördüğüm her şeyden temelde daha iyi olduğunu düşünüyorum.

doge

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptoglobe
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku