BTC, ETH ve XRP Rahatlama Rallisine Hazır! Peki Ne Zaman?

958

Bitcoin (BTC) fiyatı düşüş eğiliminde olmaya devam ediyor, ancak bazen sapma olsa da, tarihsel olarak birden fazla ayı piyasası için dipleri işaretleyen bir destek seviyesinin üzerinde. Satışlar yavaşladıkça, yatırımcılar, Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve altcoin’lerin genel olarak küçük bir rahatlama rallisi başlatmasını bekleyebilirler.

BTC fiyatının karar vermesi gerekiyor

BTC fiyatı, son iki hafta içinde yüzde 30 oranında çöktüğü için 29.563 dolarlık destek seviyesini bir direnç noktasına çevirdi. Bu düşüş trendi, BTC’nin 2018 ve 2020 ayı piyasası diplerini işaretleyen 200 haftalık Basit Hareketli Ortalamayı (SMA) etiketlemesine de izin verdi. Bu seviye aynı zamanda Aralık 2020’de bir destek seviyesi olarak da hizmet etti ve bu da 30.000 dolara kadar büyük bir artışı tetikledi. Bu nedenle, BTC fiyatının bu seviyeyi tekrar ziyaret etmesi, alıcıların devreye girmeye başlayacağının bir işaretidir.

btc

Bu nedenle, yatırımcılar BTC için bir rahatlama rallisi bekleyebilirler. Yukarı yönlü hedefe gelince, piyasa katılımcıları Pazartesi günkü en yüksek seviyeyi 26.882 dolardan tekrar ziyaret eden boğalara güvenebilirler. İşler Bitcoin fiyatını ararken, 23.480 dolarlık direnç bariyerinin üzerine çıkmamak, rahatlama rallisini erken durduracaktır. BTC, 200 haftalık SMA’nın altında 22.383 dolarlık haftalık bir mum çubuğu kapanışı yaparsa, düşüş eğilimi muhtemelen devam edecektir.

Ethereum fiyatı belirleyici bir anla karşı karşıya

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Ethereum fiyatı son iki hafta içinde yüzde 40 düştü ve 1.270 dolardaki yüksek hacimli düğümü bir direnç noktasına çevirdi. ETH 1.075 dolara kadar düşmesine rağmen, toparlanma onu %12 artırarak 1.208 dolara çıkardı. Bu sıçrama etkileyici olsa da, yatırımcıların 1.270 dolarlık engelin bir destek seviyesine dönüşmesini beklemeleri gerekiyor. Boğaların başarılı olduğunu varsayarsak, bu hareket Ethereum fiyatı için 1.730 dolara kadar bir toparlanma rallisinin makul olabileceğini öne sürecektir.

btc

Öte yandan, Ethereum fiyatı, satın alma baskısı eksikliği nedeniyle 1.270 dolarda reddedilirse, bu seviyenin altında konsolidasyon veya daha düşük kayma olasılığını gösterecektir. Bazı durumlarda, ETH yüzde 19 oranında çökebilir ve 964 dolardan 383 dolara kadar uzanan fiyat verimsizliğinin üst sınırını tekrar ziyaret edebilir.

Ripple için ralli yakın görünüyor

Ripple fiyatı son dört günde yüzde 28 düştü ve 0.411 dolardan 0.293 dolara indi. Bu düşüş, XRP’yi haftalık talep bölgesine itti ve 0,240 dolardan 0,315 dolara yükseldi. Bu kuyruk rüzgarı, havale belirtecinin bir sıçramayı tetikleme şansını artırır. Gelen rahatlama rallisi, XRP fiyatının yüzde 20 artarak 0,381 dolardaki acil engele yükseldiğini görebilir.

Haftalık 0,240 ila 0,315 dolar talep bölgesi nedeniyle Ripple fiyatı için işler nispeten daha iyi görünüyor. Bununla birlikte, satıcılar XRP fiyatını 0,240 doların altında haftalık bir mum çubuğu kapanışı üretmeye zorlayarak bir geri dönüş yaparsa, daha düşük bir düşük değer yaratacak ve bir rahatlama rallisi şansını geçersiz kılacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku