Ripple – SEC Davasında Kritik Gelişme: XRP Bir Zafer Daha Kazandı!

712

Ripple(XRP) ve SEC arasında ki yargı sürecinde gelişmeler yaşanmaya devam ederken, Yargıç Torres SEC’in dostane yaklaşımının uzman mücadelesine katılımına itirazını imzalama talebini reddetmesi sonucunda bir zaferi daha kaybettiği belirtiliyor.

XRP ve SEC ortak payda anlaşabilecekler mi?

Ripple(XRP), SEC’in yaklaşımına olan uzman mücadelesine katılımına itirazını imzalama hareketini itiraz etmesinden 12 saatten kısa bir sürenin ardından, Yargıç Analisa Torres, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun talebini reddettiği açıkladı. Yargıç Torres, SEC’in anlaşma talebini reddetmeyi seçtiğini, çünkü kurum tarafından önergesinde gündeme getirilen meselelerin muhalefetin tamamı için değil, yalnızca belirli bilgiler adına geçerlilik sağlayacağını belirtiyor. Yargıç Torres, SEC tarafının bu hareketi hakkındaki görüşlerini dile getiriyor:

Bildirideki bilgilerin yalnızca bir kısmı SEC tarafından bahsedilen endişelerle ilgili olduğu için mahkeme, tutanağın tamamının anlaşmalı şekilde olması gerekliliğine inanmıyor.

Uzman savunma avukatı James K. Filan, Twitter hesabı üzerinden dava süreci ile ilgili gelişmeleri paylaştı.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; SEC’in, uzmanın güvenlik endişeleri nedeniyle, dostane yaklaşımı Bay Patrick Doody’nin uzman yarışmasına katılma talebine itirazını ortak bir yolda ilerlemek adına harekete geçtiği hatırlatıldı. SEC, bu arkadaşça yaklaşım konusunda uzman yarışmasına katılma talebine karşı kamuoyu önünde itirazda bulunmasının Bay Doody’nin hayatı için bir tehdit oluşturabileceğinden korktukları belirtildi.

Ripple, konu hakkında kamuya açıklama yapması gerektiğini belirtti

Ancak, Ripple ve Bireysel Davalılar, SEC tarafından iletilen ortak yolda karar kılma talebinde belirtilen nedenleri kabul etmediler. Ripple, SEC’in talep mektubunda belirtilen beş nedenden dördünün hayat konusunda herhangi bir tehdit unsuru bulundurmadığı bildirdi. Yaşana gelişmeler sonucunda, Ripple mahkemeyi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun tüm karşıtlıklarını imzalamasına izin vermemeye çağırdığı belirtildi. Hemen ardından Ripple cephesinden Bay Doody’nin, güvenliğini tehlikeye atabilecek gizli bilgiler içermeyen bölümleri kamuya açıklaması gerektiğini konusunda şunları söylüyorlar:

Sanıklar, SEC’in belirlediği güvenlik çıkarlarına hizmet etmek adına dar bir çerçevede uyarlanmış redaksiyonlara karşı değiller. Ancak, başvurularının tamamını yeniden düzenlenme önerisini gözden geçirmediler. Mahkeme, SEC’in hareketini reddetmeli ve uygun şekilde uyarlanmış redaksiyonlar önermesini emretmelidirler.

 

Ripple - SEC Davasında Kritik Gelişme: XRP Bir Zafer Daha Kazandı!

Blockchain şirketi, ajansın ilk teklifi “açıkça aşırıya kaçmış” göründüğü için SEC’yi ortak payda da bulunma talebini daraltmaya çağırdığı belirtiliyor. Ripple’ın talebini takiben, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na 14 Haziran 2022 tarihine kadar, tüm özetlerin ve sergilerin yeniden düzenlenmiş bir versiyonunu dosyalama emri verildi. Bu, bilgiler dahilinde “anlaşma altında dosyalanmak istenen bilgileri koruması adına gerekli” olduğu konusunu önemli ölçüde reddettikleri bildiriliyor. 14 Haziran 2022’de SEC’in, önerilen redaksiyonlarını açıklayacak ve ortak payda da buluşma yolunda planladığı sergileri belirleyecek bir dosya sunması gerektiği belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku