Bitcoin Kritik Seviyede, Gözler FED Kararlarında!

461

Bitcoin (BTC), Wall Street’in açılış ziliyle yükselirken, analistler uzun vadeli destek seviyesinin çalışacağı umuduna tutunuyor. İşte ayrıntılar…

Piyasalar Fed açıklamasına odaklandı, Bitcoin fiyatı ne olacak?

Bitcoin (BTC) paritesi geleneksel piyasalar da ABD’nin yeni enflasyon verilerinin yarattığı paniğin ardından toparlanmaya başlıyor. Bitcoin’in bir sonraki durağının neresi olacağını kestirmeye çalışan zincir üstü analiz kaynağı Material Indicators, piyasanın 200 haftalık basit hareketli ortalamayı (200 SMA) yeniden geçtiğine değindi. 200 SMA, Bitcoin’in önceki ayı piyasası döngülerinde önemli bir destek işlevi gördü.

Analiz kaynağı, yine de 200 SMA’nın cazip bir bölge olmaya devam edeceğini söylemek için erken olduğunu ekledi. Fed’in enflasyonu kontrol altına almak için 15 Haziran’da yeni önlemler açıklaması bekleniyor.

Sosyal medyada birçok yorumcu da Fed’i göz önünde tutarak, 50 yerine 75 baz puanlık bir faiz artışına ağırlık veriyor. Popüler Twitter hesabı tedtalksmacro, Fed’in beklentinin aksine 50 baz puanlık artış yapması halinde hem borsaların hem de kripto paraların “sert bir ralliye gireceğini” düşünüyor. Diğer yandan, kritik bir gösterge Mart 2020’den beri ilk kez alım sinyali verdi. Zincir üstü bir göstergenin Mart 2020’den beri ilk kez “alım” sinyali vermesi, piyasalarda heyecan uyandırdı. Ayrıca,  spot fiyatın gerçekleşen fiyattan standart sapmalarının göstergesi olan MVRV-Z puanı, BTC/USD paritesinin 23.400 doların altına gerilemesinin ardından negatif bölgeye geri döndü. Tarihsel olarak Bitcoin fiyat diplerini tespit eden MVRV-Z, yeşil bölgesinden yapılan alımlarda yatırımcılara ciddi getiriler sağladı.

Kripto para piyasası ayakta kalacak

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bloomberg ile yakın tarihli bir röportaj sırasında, Amerikalı milyarder işadamı David Rubenstein, devam eden piyasa düzeltmesine rağmen kriptonun hiçbir zaman yıkılmayacağını söyledi. Rubenstein, kripto para birimlerinin değerinin dalgalanmaya devam edeceğini öngördü, ancak değerlemelerinin hala alakasız hale gelmeleri için çok yüksek olduğuna inanıyor. İşadamı, Bitcoin’i tek bir dolardan işlem görürken satın alanların hala büyük karlar üzerinde oturduklarını söylüyor. Yine de, en üstten satın alan yatırımcılar komik kayıplarla karşı karşıya kaldılar. Analiz platformu IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin adreslerinin neredeyse yarısı şu anda karsız.

Coinbase, BlockFi, Gemini ve diğer kripto para birimi şirketleri, acımasız bir kripto kışı gibi görünen şeye hazırlanmak için çalışan sayılarını önemli ölçüde azalttı. Yakın tarihli bir CNBC röportajında, önde gelen hedge fon yöneticisi Leon Cooperman, kripto, NFT’lerin ve diğer riskli varlıkların “yakın zamanda” bir boğa piyasasına geri dönme ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. 79 yaşındaki milyarder, önceki boğa koşusunu hayatındaki “en spekülatif dönemlerden biri” olarak nitelendirdi. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve Ethereum’un sırasıyla 20.000 dolar ve 1.000 dolar tutacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku