Analist Bitcoin İçin Son Destek Seviyesini Açıkladı: Felaket Olur!

765
Kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin (BTC)’in 30 bin doların altına düşmeden önce son bir destek seviyesine yaklaştığını söylüyor. BTC, an itibariyle yüzde 2 düşüşle 40.146 dolardan işlem görüyor.

Analist Michaël van de Poppe: 38 bin dolar Bitcoin için son destek seviyesi

Van de Poppe, yeni bir videoda 165 bin YouTube abonesine BTC’nin 38 bin doların altına düşmesi durumunda daha da ivme kaybedeceğini belirtti. Analist, “38 bin dolar son ​​destek seviyesi. Bu bölgeyi kaybedersek, işler daha da kötüye gidecek ve bu nedenle fiyat daha da düşmeye başlayacak. Daha sonra, daha yüksek zaman dilimlerinde 32 bin dolar, hatta belki de 29 bin dolara doğru gideceğiz. Şu anda ivme kaybediyoruz. Bu düşük seviyelerin test edilmesini beklemeden önce bu son destek seviyesiyle karşı karşıyayız. Bu son destek seviyesine girerken, en azından kısa vadeli bir sıçrama beklenebilir. Az önce bazı seviyeleri yeniden test ediyorduk. Yeşil bölgeyi tekrar test edeceğiz. Gerçek düzeltmenin ne kadar süreceğine bağlı olarak, yüzde 8 ila yüzde 10 civarında artış yaşanabilir. ” ifadelerini kullandı.
Analist: Bitcoin (BTC)'in 50 Bin Dolara Ulaşması İçin Bu Şart!
 
ABD dolarının fiyat hareketinin Bitcoin’i nasıl etkileyebileceği konusunda yorum yapan analist, ABD Dolar Endeksi’ndeki bir geri dönüşün BTC için yükseliş olabileceğini söylüyor. Poppe, “Kasım 2018’den Mayıs 2019’a kadar olan dönemde, dolar yatay yönde hareket ediyor ve o dönemde ne olduğunu biliyorsanız, Bitcoin 3 bin dolardan 14 bin dolara fırladı, bu yüzden dolar endeksinin yükselişi durursa, ciddi bir ivme görme şansımız olduğunu düşünüyorum.” açıklamasını yaptı.

 Santiment’ten kritik BTC yorumu

Analitik şirketi Satiment, şu anda Bitcoin’in istikrarlı ve büyük hacimli işlem arzı gördüğünü kaydetti. Pazartesiden Cumaya kadar Bitcoin balinaları tarafından değeri 1 milyon doları aşan yaklaşık 4 bin işlem gerçekleştirildi. Hafta sonları işlem sayısı biraz düşerken, Santiment bu durumu, Bitcoin’in bu ayki fiyat düşüşüne son verecek bir gelişme olarak görüyor. Zincir üstü analitik platformunun paylaştığı grafik de bu argümanı destekliyor.
1 Milyon Dolar Geçildi: Bitcoin Rallisi Geliyor mu?
 
Grafik, Ocak ayında Bitcoin balina işlem artışının fiyatın dibe vurduğunu gösteriyor. Benzer şekilde, başka bir balina işlemi artışı, Mart ayında fiyatın zirvesini işaret etti. Sonuç olarak, yükselen balina aktivitesi piyasa için oldukça iyimserlik ve fiyat artışını gösteriyor. Bu arada, zincir verilerinden bazı BTC balinalarının fiyattan bağımsız olarak sürekli BTC satın aldığı da gözlemlendi.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku