Ripple CEO’su Sırrını Paylaştı: Ayı Piyasasında…

1.529

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un Twitter üzerinde paylaştığı bir tweet dizisinde, kripto para piyasanın yakın vadede “daralacağını” savunarak son kripto para birimi çöküşüne ağırlık veriyor.

Ripple CEO’su ayı piyasası ile ilgili görüşlerini paylaştı

Ancak yürütme, uzun vadede yükselişini sürdürüyor. Kripto para birimlerinin sonunda finansal sistemin “bütünleyici bir parçası” olacağına inandığını belirtiyor. Ripple CEO’su Garlinghouse, en eski kripto para şirketlerinden biri olan Ripple (XRP)’ın, deneyimli yöneticilere sahip olduğunu, uzun vadeye odaklanarak ve şeffaflıkla çalışarak önceki ayı piyasası düşüşlerini atlatmayı başardığını söylüyor.

Bugün ki gibi günler asla görmeyi beklediğimiz zamanlar değildir. Özellikle, kripto para birimleri kadar inanılmaz yetenekli bir endüstrinin içerisinde. Sektöre yeni katıldıysanız ve böyle bir gerileme görmediyseniz, bu durumun da geçeceğini bilin (yıllar içinde birkaç kez düşüşlerin yaşandığını gören birinin tavsiyesidir bu).

Birçok kripto para şirketi işe alımını durdurmuş veya personelini küçültmeye başlamış olduğu bildiriliyor olsa da, Ripple “önemli” bir kripto para piyasası dengesi sağlamasının ardından ayı piyasasında bile çalışan sayısını artırabileceğini söylerinde belirtiyor.

Federal Reserve kararı bekleniyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bugün erken saatlerde Bitcoin(BTC), hafif bir rahatlama rallisine dahi yaşayamadan öncelikle 20 bin dolar fiyat seviyesinin altına düşme riskiyle karşı karşıya olduğu belirtiliyor. Bazı analistler, lider kripto para birimi BTC’nin önceki boğa döngüsü sırasında kaydedilen zirvenin altına düştüğünde bunun sonunda kesinlikle bir ayı piyasasına dönüşeceğini tahmin ettiklerini aktarıyorlar. The Wall Street Journal tarafından belirtilenlere göre, ABD Federal Rezerve (FED) 15 Haziran Çarşamba günü 75 bazlık bir uygulamaya hazırlandığı bildiriliyor. Bu, merkez bankasının kontrol dışı enflasyonla savaşmak adına giderek keskinleşmeye başlamasından bu zamana kadar ki süreçte 1994 yılından bu yana en büyük oran artışı olacak.

Ripple CEO'su Sırrını Paylaştı: Ayı Piyasasında...

Bitcoin (BTC), varlığının çoğu boyunca çoğunlukla düşük fiyatlandırmalı bir ortamda ilerlemeye devam ederken, Fed’in “bedava para” çağına son vererek kripto para ekosistemini tamamen bitireceğine dair artan korkuların olduğu söyleniyor. Faiz oranlarının 2023 ortasına kadar yüzde 4 oranına ulaşması bekleniyor. En son 2007 yılında bu kadar yüksek açıklanan faiz oranlarında, Bitcoin (BTC) henüz piyasaya sürülmemişti. Şimdi ise kripto para piyasalarında yer alan tüm kripto para birimleri, FED tarafından açıklanacak faiz kararı sonrasında yeniden düşüşlerle karşı karşıya kalabileceği belirtiliyor. Para piyasalarında bu hafta yapılacak toplantıda yüzde 25 ihtimalle Federal Reserve’in enflasyonu kontrol altına almak amacıyla 75 baz puan faiz artışına gidebileceği belirtilirken, Temmuz ayında yapılacak toplantıda bu oranın 75 baz puanlık faiz artışı ihtimalinin de yüzde 53 seviyesine çıktığı bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku