Ripple, SEC’e Tepki Gösterdi: Zamanı Geldi, Artık Yeter!

1.227

Ripple Baş Hukuk Müşaviri Stu Alderoty, kripto para birimleri düzenlemelerini kasıtlı olarak aksamasına neden olduğunu düşündüğünden dolayı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nu çağrıda bulundu.

Ripple tarafından yanıt gecikmedi

Fortune dergisinde yayınlanan yeni bir açıklamada Alderoty, William Hinman tarafından 2018 tarihinde yapılan bir konuşmasında ki tutarsızlıkların etkilerini tartıştığı bildiriliyor. Konuşmanın yapıldığı dönemde Hinman’ın, SEC’de Kurumsal Finansman Direktörü olarak görev yaptığı bildiriliyor. Konuşmada Hinman, Ethereum (ETH)’un bir menkul kıymet olarak sayılmadığına ve diğer kripto para birimlerinin daha önce ortaya konan SEC yönergelerine aykırı olduğunu iddia ettiği belirtiliyor.

Ripple, SEC'e Tepki Gösterdi: Zamanı Geldi, Artık Yeter!

Alderoty sözlerinde, Ripple genel danışmanı Hinman’ın gerçekleştirdiği konuşmaların kripto para piyasaları üzerinde kasıtlı olsun ya da olmasın somut etkilerinin olduğunu dile getiriyor:

Konuşmanın Hinman’ın kişisel görüşü olduğuna ve ‘Komisyonun görüşü olmadığına’ dair kesin bilgilere rağmen, kripto para piyasası Hinman’ın konuşmasını ciddiye aldı. Ripple(XRP) için Hinman’ın konuşması, açık, izinsiz, merkeziyetsiz bir blockchain ekosistemi bulunan bir kripto para birimi olan XRP’nin, emtia ve/veya sanal ortamda kullanılan bir para birimi olduğu sonucunu doğruladı. Kesinlikle güvenlik değil.

XRP’nin bir köprü olarak kullanıldığını belirtiyor

Ripple Baş Hukuk Müşaviri Stu Alderoty sözlerine devam ediyor:

Ripple, sınırların ötesindeki ödemeleri müşterileri için daha hızlı, daha ucuz ve daha şeffaf hale getirmek adına ürünlerinde XRP’yi bir köprü olarak kullanıyor ve XRP ekosistemindeki gelişmeleri takip eden birçok kişiden biri. Hinman’ın konuşması sonrasında Ripple, rasyonel zihinlerin XRP’nin menkul kıymet dışında bir statüde hemfikir olacağına inanarak SEC’deki kilit yetkililerle birkaç kez bir araya geldi.

Hogan, kazanma olasılığının kalmadığını düşünüyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Geçtiğimiz günlere kadar ki süreçte, Ripple aleyhindeki SEC davasında bulunan hakim yargıç, Hinman’ın gerçekleştirdiği konuşmayı kişisel görüşü olarak değerlendiriyordu. Bununla birlikte, kripto para hukuk uzmanı Jeremy Hogan’ın belirttiği üzere, SEC avukatları kısa süre önce konuşmada ki ana amacın Komisyonun kripto para birimlerini nasıl ele alacağı konusunda piyasa rehberliği sağlamak olduğunu savunuyor:

Artık Yargıç Netburn’ün, en azından keşif amacıyla, Hinman’ın konuşmasının onun kişisel görüşü olduğuna karar verdiğini biliyoruz. Dolayısıyla SEC artık bunun hiçbir konuyla alakalı olmadığını iddia edebilir, ancak sorun değil. Yapılan keşif hareketlerinin de artık SEC’e zarar verdiğini biliyoruz, bu yüzden orada bir dönüm noktası vardı. Ancak SEC avukatının bugün, muhtemelen kazanması olasılığı bile mümkün olmayan bu önergeyi kazanmak adına çeşitli pozisyonları tartışarak gerçekten çok uğraşıyordu.

Yargıç Netburn tarafından yönlendirilen; ‘Konuşma Kurumsal Finansman Bölümü’nün pozisyonunu yansıttığına göre SEC şimdi pozisyon alıyor mu?’ sorusuna cevaben SEC avukatından ‘Evet’ yanıtı geldi. Bu soru sonrası yanıtlarında her ne kadar tutarsızlık olduğu belirtilse de, avukatın ilk ve doğrudan cevabı ‘Evet’ olduğu bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku