Enjin Nedir? ENJ Nereden Alınır?

32

Enjin nedir? Ethereum ağı üzerine inşa edilen Enjin Coin (ENJ), web siteleri ve çevrimiçi oyun platformlarında kullanılan bir kripto para birimidir. Buna göre Enjin, oyun ile Blockchain ekosistemini buluşturmayı amaçlayan bir projedir. Projenin kripto para biriminin kısaltması ise ENJ’dir. Bu makalede Enjin nedir, nasıl çalışır, ENJ nasıl ve nereden alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarına erişebilirsiniz.

Enjin nedir?

2009 yılında kurulan Enjin, oyun sektöründe iyi bilinen bir firma. Şirket, kripto paraların patlama yaptığı 2017 yılında Enjin Coin’i (ENJ) piyasaya sürdü. Buna göre Enjin, ilk para arzı teklifinde (ICO) 19 milyon dolar toplamayı başardı. Enjin Coin (ENJ), oyunlarda kullanılan bir kripto paradır. ENJ’yi oyunlarda kazanabilmenizin yanında, kazandığınız ENJ’lerden de oyun içinde yararlanabilirsiniz. Ayrıca kripto para, dijital ürün, nesne ve oyunlardaki öğeleri satın almak için kullanılabilir. Enjin Coin’in rakiplerinin arasından sıyrılmasını sağlayan temel özelliği, projeyi benimsemeye hevesli büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmasıdır. Enjin’in oyun sektöründe kendine yer edinmiş bir firma olması, ENJ’nin benimsenmesini kolaylaştırmıştır.

Enjin Coin (ENJ) nasıl çalışır?

Oyun sektörünün gelişmesiyle birlikte oyuncular, silah, kıyafet, kostüm gibi oyun içi öğelere daha fazla para harcamaya başladı. Enjin’in arkasındaki ekip, blok zinciri altyapısını kullanarak bu ticareti kolaylaştırmayı amaçlıyor. Buna göre, oyun içi öğeleri ENJ ile satın alabiliyor ve oyunu oynayarak kazandığınız ödülleri ENJ’ye çevirebiliyorsunuz. Ayrıca, bir oyundan elde ettiğiniz Enjin Coin başka bir oyuna transfer edilebiliyor ve diğer oyunlarda alışveriş yapabiliyorsunuz.

Oyun şirketleri de Enjin Coin’i kabul ederek kendi oyuncu kitlelerinin artmasına yardımcı oluyor. ENJ’yi kabul etmek özellikle yeni piyasaya sürülen oyunlar için bir pazarlama kampanyası görevi görüyor. Oyuncuların ENJ’nin sunduğu faydalardan yararlanabilmesi için Ethereum ağını kullanan bir cüzdana sahip olması gerektiğini de belirtelim. Bununla birlikte, Ethereum cüzdanına sahip olan kullanıcılar, oyundan bağımsız olarak Enjin Coinlerini yönetebiliyor.

Enjin coin’in (ENJ) avantajları nelerdir?

  • 2009 yılından bugüne oyun sektörüne odaklanan Enjin, 20 milyonun üzerinde oyuncu kitlesine sahiptir. Bu kitle, Enjin’in oyun projelerinde rakiplerinden bir adım önde olduğunu gösteriyor.
  • ENJ, Ethereum üzerinde oluşturulan bir ERC-20 tokeni ve ERC-1155 akıllı sözleşmelerini destekliyor. Bu da tokenin benimsenmesini kolaylaştıran bir başka önemli faktör olarak öne çıkıyor.
  • Şirketin anlaşmalarının ENJ’nin benimsenmesini kolaylaştıran başka bir özellik olduğu söylenebilir.
  • Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz üzere Enjin; Samsung, Unity, PC Gamer gibi büyük firmalarla ortaklıklar yaptı. Bu da ileride daha çok oyunda ENJ’yi görebileceğimiz anlamına geliyor.
  • Ayrıca, Enjin’in ‘Enjin Wallet’ isimli bir NFT pazarı bulunmaktadır. Bu NFT pazarı Android ve IOS kullanıcıları tarafından indirilebiliyor.

Enjin nedir? ENJ Nasıl alınır?

Özellikle Enjin, popüler birçok kripto para borsası tarafından listelenmektedir. Bu borsalar arasında Binance, OKX, MEXC ve BingX bulunmaktadır. Projeye ilgi duyan yatırımcılar, öncelikle bu borsalardan birine üye olmalıdır. Ardından hesaplarını doğrulamaları gerekmektedir. Böylece cüzdanlarına, ENJ paritelerine uygun bir varlık yatırabilmekte ve tokeni satın alabilmektedirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku