İşte Nisan’da Radarınızda Olması Gereken 3 Metaverse Altcoin

91

Metaverse, pek çok bilim kurgu hayranı için yeni olmayan, ancak 2021’de daha geniş bir popülerlik kazanan bir kavramdır. Meta (eski adıyla Facebook) ve Microsoft gibi büyük teknoloji şirketleri bu alana girerken, meta veri deposu projelerini desteklemek için NVIDIA ve Unity Software gibi şirketler yeteneklerini giderek daha fazla vurguladı. Sermaye meta veri tabanı alanına akmaya devam ettikçe, fırsatlar sonsuz görünüyor. Yatırımcıların genişleyen metaverse piyasasında doğru karar vermeleri için, önümüzdeki aylarda sağlam kazançlar görmeye hazır görünen bir token listesi hazırladık. Kriptoarena.com olarak bu yazımızda Nisan ayında izlenecek üç metaverse token’ına yer veriyoruz.

Metaverse token’ı Axie Infinity

Axie Infinity, oyna-kazan trendini başlatan isimsiz oyunla ilişkili metaverse token’ıdır. Token 2018’de kuruldu, ancak pandemi vurana kadar fazla ilgi görmedi. Oyuncular, Axies olarak bilinen karakterlerin değiştirilemeyen token’larını (NFT) satın almalı ve ardından onları savaşta birbirlerine karşı kullanmalıdır. Bu karakterler Axie Infinity token’ları kullanılarak satın alınmalıdır. Oyuncular, eksenlerini istedikleri zaman fiat para birimi için yeniden satabilir veya takas edebilirler. Karakterler ayrıca değerlerini en üst düzeye çıkarmak için yetiştirilebilir ve bazıları 600 bin dolardan fazla satmıştır. Oyun ayrıca, genel NFT pazarının yaşadığı soğuma dönemine rağmen, büyük bir yeni oyuncu akını görüyor. ActivePlayers.io’ya göre, Şubat ayı sonu itibariyle her ay 2,6 milyondan fazla kişi Axie Infinity oynuyor. Bu, yıldan yıla yüzde 64’lük bir artış anlamına geliyor. Axie ayrıca Kyber Network, Binance ve HTC gibi işletmelerle de ortaklık kurdu.

Enjin Coin

Enjin Coin, 2009 yılında kurulan Blockchain tabanlı bir oyun şirketi olan Enjin’in token projesidir. Bu, Enjin’i en eski metaverse oyuncularından biri yapıyor. Şirket öncelikle sürükleyici ve sanal gerçeklik deneyimlerine odaklanıyor. Örneğin, Enjin Coin, her ikisi de kazan-kazan seçeneklerine sahip olan The Six Dragons ve Age of Rust gibi popüler sürükleyici Blockchain oyunlarını güçlendirmeye yardımcı oluyor. Enjin Ağı, oyuncuların kendi sohbetlerini ve web sitelerini oluşturmalarına ve hatta sanal mağazalara ev sahipliği yapmalarına olanak tanıyor.

Enjin ayrıca geliştiricilere, işletmelere ve bireylere hitap eden, Efinity olarak bilinen hepsi bir arada bir platforma sahiptir. Fiat para birimi için satın alınabilen, satılabilen ve alınıp satılabilen dijital varlıklar oluşturmak için ERC-20 akıllı sözleşme teknolojisini kullanıyor. Efinity’de bugüne kadar 70’den fazla başarılı kripto para birimi ve NFT projesi başlatıldı. Şirketin ayrıca Web 3.0 için baskın geliştirme platformu olmayı amaçlayan gelecekteki projelerin kurulmasına yardımcı olmak için 100 milyon dolarlık bir fon kurduğu bildirildi.

RedFox

RedFox, 2018 yılında kurulan ve sadece oyun oynamaya değil aynı zamanda medya ve bireysel piayasaya odaklanan bir NFT platformudur. Bu, RedFox’u ilk hizmet tabanlı meta veri deposu token’larından biri yapıyor. Ayrıca kendi platformunda oluşturulmuş medya, bireysel satış ve oyun projeleri için sürükleyici deneyimler sunuyor. RedFox, lansmanından bu yana yatırımcı faaliyetlerinde önemli bir büyüme kaydetti. CoinMarketCap’ten alınan işlem verilerine göre, RedFox geçen yıl dördüncü çeyreğin sonunda piyasa değerinin 170 milyon doların üzerine çıktığını gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fool.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku