Dev Kripto Para Borsası Zarar Açıkladı! İşte Nedeni

34

Global olarak takip edilen zincir analisti Will Clemente, önde gelen kripto para borsası Coinbase’deki satın alım işlemlerinin Mart 2020 tarihindeki BTC’nin dip bölgesini hatırlattığını söylüyor. Kriptoarena.com olarak, zincr içi analisti Will Clemente’nin yorumlarını siz değerli okuyucularımıza aktarıyoruz.

Analist Will Clemente, kripto para borsasındaki durumlar ile ilgili açıklama yaptı

Will Clemente, Twitter hesabında yer alan 657.400 takipçisine Coinbase’deki BTC boğalarının 17 bin dolar fiyat seviyesi ve altından yoğun alım emirleri verdiğini söyledi. Zincir içi analiste göre, piyasa içerisinde yer alan yatırımcıların BTC’yi daha düşük fiyatlarda elde etme hevesi, lider kripto para birimi adına iyiye bir işaret. Analist düşüncelerini şu sözlerle aktardı:

Coinbase’deki Bitcoin emir defterindeki teklifler, 17 bin dolar ve daha düşük seviyelerde yer alıyor. Birçok yatırımcı Bitcoin’i daha düşük seviyelerde satın almayı düşünüyor. Emir defterinin teklif tarafına bu kadar çarpık olduğu son dönem ise, Mart 2020 tarihindeki en düşük seviyesinden aşağıda yer aldığı zamandı.

2020 yılının Mart ayında Bitcoin, yaklaşık bir yıllık dönemin ardından BTC’yi 64 dolar seviyesine doğru yükselişini sağlayan ralliyi başlatmadan önce yaklaşık 3.700 dolara kadar gerileme yaşadı. Clemente ayrıca daha önce Bitcoin’in tepelerini ve diplerini işaretlemiş olan başka bir metriğe de dikkat çekiyor. Zincir içi analiste göre, en büyük iki stablecoin projesinin toplam piyasa değeri ile toplam kripto para piyasa değeri arasındaki oran da dip sinyalleri veriyor.

USDC ve USDT stabilcoin’lerin piyasa değeri/toplam kripto para piyasa değeri oranı, kanal sınırlarına yakınlık göstererek tarihi dip alanından düşmeye devam ediyor… Piyasa değerine göre konuşlandırılabilir. Oran düşük olduğunda, halihazırda planlanmış çok sayıda emir yer alıyor.

Analist, TÜFE açıklaması sonrası kripto piyasalarının gözlemlenmesi gerektiğini vurguluyor

Zincir içi sinyallere bakıldığında BTC boğalarını destekliyor gibi görünüyor olsa da Clemente, bugün yayınlanması planlanan makroekonomik verilerin Bitcoin’de yaşanacak bir ralliyi riske atabileceği konusunda uyarıyor.

Çarşamba günü TÜFE (Tüketici Fiyat Endeksi) duyurusu, bu riskli ayı piyasası rallisinin kısa vadede devam edip etmeyeceğini belirleyecektir.

TÜFE için, ABD enflasyon oranının geniş çapta izlenen bir ölçüsü olduğunu söyleyen Clemente, sözlerine devam ediyor:

Enflasyon oranları düşüşteyken Fed, gazdan ayağını çekebilir. Enflasyon yüksek kalmaya devam ederse eğer Fed, gaza ayak uydurmak zorunda.

ABD Federal Rezerv (FED), kripto para piyasalarını son aylarda düşüşte tutan bir makroekonomik politika olan enflasyonla mücadele amacıyla faiz oranlarını yükseltmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku