DOGE Destekçisi Milyarder: Enflasyon Sorununu Geride Bıraktık!

31

Kripto para dünyasının önde gelen isimlerinden olan Tesla CEO’su Elon Musk, 6 Ağustos Cumartesi günü yapılan son hissedarlar toplantısında küresel ekonomi hakkında bazı olumlu demeçlerde bulundu. DOGE destekçisi,  küresel ekonominin uzun bir süredir piyasaları baskı altında bırakan “en yüksek enflasyonu” geride bıraktığına yönelik önemli sözlerde bulundu. İşte detaylar…

DOGE destekçisi milyarder Elon Musk: “Zirve enflasyonu geride bıraktık!”

Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk, Tesla şirketinin emtia maliyetlerinin önümüzdeki altı aylık süreçte düşüş eğiliminde olacağını kaydederek, “Trend aşağı, bu da zirve enflasyonu geçtiğimizi gösteriyor. Enflasyonun gelecekte bir noktada hızla düşeceğini düşünüyorum” sözlerinde bulundu. Tesla CEO’su sözlerine şu şekilde devam etti:

“Fiyatların zaman içinde nereye gittiğine dair bir nevi öngörümüz var. Şu anda gördüğümüz ilginç şey, emtialarımızın çoğunun, yani Tesla üretmek için kullandığımız şeylerin hepsi olmasa da yarısından fazlasında fiyat trendinin önümüzdeki altı ay içerisinde düşüş göstereceğidir.”

Amerika Birleşik Devletleri’nde enflasyonun yüzde 9’u aşarak kırk yılın en yüksek seviyesine çıkmasıyla birlikte, para, hisse senedi ve kripto piyasasından tahvil ve hazine gibi riskli varlıklara çok hızlı bir şekilde akıyor. Bunun nedeni, Federal Rezerv’in ekonomik büyüme hızını olumsuz yönde etkileyebilecek enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranlarını yükseltmesi olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte, Elon Musk’ın tahmin ettiği gibi enflasyonist baskının azalmasıyla kriptodan çıkışlar azalabilir. Bu aynı zamanda daha fazla yatırımcının kripto yatırımlarını elinde tutacağı ve hatta uzun vadede yeni girişler yapacağı anlamına gelebilir.

BlackRock ve kripto para borsası Coinbase arasındaki dev ortalık, kurumsal yatırımcıları heyecanlandırdı!

Bir diğer yandan dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi BlackRock, geçtiğimiz günlerde popüler kripto para borsası Coinbase ile ortaklığını duyurdu. Anlaşma, BlackRock’un kurumsal müşterilerine kripto maruziyeti sunmasına izin verecek. Anlık olarak BlackRock şirketinin, yönetimi altındaki kripto varlıklarda 10 trilyon dolarlık bir yatırımı bulunuyor. BlackRock’un duyurusu, kripto için kurumsal iştahın istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü gösteriyor.

Elon Musk Açıkladı: DOGE ile Satın Alınabilir!

Öte yandan kripto para piyasalarının dikkat çeken memecoin’lerinden DOGE fiyatı dalgalı hareketine devam ediyor. Uzun zamandır Tesla CEO’sundan beklediği desteği alamayan popüler memecoin, son 30 günlük süreç içerisinde aynı seviyeler arasında fiyat hareketine devam etti. Daha önce kriptoarena.com olarak fiyatından sık sık bahsettiğimiz popüler memecoin, geçtiğimiz 1 haftalık süreçte yüzde 0,6 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise popüler memecoin, 0.069278 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku