ŞOK: Dev Kripto Borsaları Coinbase, Binance ve Kraken İnceleme Altında!

49

Dünyanın dört bir yanındaki uygulayıcılar ve kripto para denetleyicileri, sektörün en büyük oyuncularına radarlarına almış durumdalar. Binance gibi dünyanın önde gelen bu borsaları inceleme altında

Coinbase, Binance ve Kraken inceleme altında

Kripto fiyatlarındaki toparlanmanın bazı iyi işaretlerine rağmen, geçen hafta piyasa için parlak olarak adlandırılamadı, çünkü büyük haberler düzenleyicilerden değil, uygulayıcılardan geldi. New York Times’ın haberine göre, Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı’nın Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi (OFAC), İran ve diğer ülkelerde bulunan kullanıcıların ABD yaptırımlarının potansiyel bir ihlalinde kripto alıp satmasına izin verdiği iddiasıyla kripto borsası Kraken’i araştırıyor. Diğer yarımkürede, Filipinler’in düşünce kuruluşu Infrawatch PH, yerel Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Binance için ülkedeki faaliyetlerini engelleme çağrısında bulunan on iki sayfalık bir şikayette bulundu.

Sıcak Gelişme: Binance 2 Yeni Altcoin Listeledi!

Haber, Filipinler Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’nın (DTI) Temmuz ayı başlarında Binance yasağı önerisini reddetmesinden kısa bir süre sonra, dünyanın en büyük kripto borsalarından birinin Filipinler’de hala bir lisansa sahip olmadığı için düzenleyici netlik eksikliğini gerekçe göstererek geldi. Bu gelişmeler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Coinbase’in kayıt dışı menkul kıymet ticareti iddiasıyla ilgili devam eden soruşturma göz önüne alındığında endişe verici bir eğilim oluşturuyor. Piper Alderman’ın Avustralyalı dijital varlık avukatı Michael Bacina, verdiği demeçte, kripto paraların nihayetinde menkul kıymet olarak bulunup bulunmadığına bakılmaksızın borsalar üzerindeki etkinin ortaya çıkabileceğini söyledi. Ve hem bu borsalar hem de token projeleri için ciddi ve ürpertici olurdu.

Kripto para sektöründeki hareketlilik devam ediyor

Kriptoarena.com olarak da bildiridğimiz gibi, Cathie Wood’un yatırım firması Ark Investment Management, toplam 1,4 milyondan fazla Coinbase hissesini veya borsa yatırım fonunun (ETF) toplam varlıklarının yüzde 0,6’sını sattı. Satış gününün kapanış fiyatına dayanarak, satılan hisselerin değeri 75 milyon dolardan biraz fazla oldu. Bunun yanında,  Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’ndeki milletvekillerinin, stablecoin’lerin potansiyel risklerini ele alan bir tasarıyı değerlendirmek için zaman çizelgesini geri çektiği bildirildi. Wall Street Journal’dan gelen bir rapora göre, konuya aşina olan insanlar, Meclis üyelerinin bir komite toplantısı için zamanında bir taslağı tamamlayamadıktan sonra Eylül ayına kadar bir stablecoin tasarısı üzerinde oylamayı erteleyeceklerini söyledi. Tasarıdaki çözülmemiş sorunların, Hazine Bakanlığı’ndan gelen saklama cüzdanları ve SEC’in endişeleri hakkındaki hükümleri içerdiği bildirildi.

binance

Ayrıca, IMF’nin Temmuz ayında Dünya Ekonomik Görünümü’ne ilişkin “Kasvetli ve Daha Belirsiz” başlıklı güncellemesi, “beklenenden daha yüksek enflasyona” ve gelen zayıf ekonomik büyümenin göstergeleri olarak küresel üretimde daralmaya işaret ediyor. Ve ne yazık ki, kripto endüstrisi için, bu anlamda, hala küresel finansal piyasaya büyük ölçüde bağlı – rapor, kripto ayı piyasasını küresel makro faktörlerden biri olarak gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku