Bitcoin Boğaları ve Ayılar Savaşmaya Devam Ediyor! Sırada Ne Var?

372

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Bitcoin (BTC), daha yüksek seviyelerin 200 haftalık hareketli ortalama (MA)’yı zorlamasının ardından önceden seyrettiği aralığa yeniden geri döndü. İşte ayrıntılar…

Bitcoin boğaları ve ayıları savaşmaya devam ediyor

TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, ana ayı piyasası trend çizgisini destek olarak tekrar tekrar test etmek için aşağı yönlü performans gösterdi. Parite, 4 Ağustos Wall Street açılışının ardından önceki fiyat hareketlerine devam etmeden önce 23 bin doların üzerine çıktı. Yatırım devi BlackRock’un müşterilere kripto alım satım imkanı sunmak için kripto borsası Coinbase ile ortaklık yaptığı haberi bile fiyat hareketini pek etkilemedi. 22.800 doların hemen üzerindeki 200 haftalık MA’yı içeren durumda, boğalar ve ayılar hala kontrolü ele almak için mücadele ediyordu. Zincir üstü analitik kaynağı Material Indicators ise Binance’de aktif olan bir balina sınıfının, gün içinde daha risksiz bir ruh halinde olduğunu kaydetti.  Analitik kaynağı, Binance emir defteri kaynaklı bir veri tablosuyla birlikte Twitter’da paylaştığı gönderide, “Mor balina sınıfı, tarihsel olarak Bitcoin fiyat hareketi üzerinde en fazla etkiye sahipti,” ifadelerini kullandı.

bitcoin

Grafik, spot fiyatın yakınında desteğin zayıf olduğunu ve bir olumsuzluk durumunda yalnızca 22.400 dolar civarında daha önemli bir teklif faizinin olduğunu gösterdi. Bu arada, popüler trader Credible Crypto, 3 Ağustos’ta yaptığı tahminlerinde şu sözlere yer verdi:

Daha düşük zaman dilimlerinde burada çok fazla kesinti var, ancak bu yerel yüksek seviye taramasıyla nihayet aşağı yönlü hedeflere ulaşmaya hazır görünüyoruz. 25 bin dolar üzeri BTC fiyatına kadar yükselmek için daha yüksek bir dip ve tersine dönüş arıyoruz.

Bu metrik Temmuz ayında büyük bir artış gördü?

Zincir üstü veriler, alıcının ilgisi konusunda ise toplam BTC’nin likidite olmayan kısmında belirgin bir artış olduğuna işaret etti. İlk olarak Blockware’in önde gelen analisti William Clemente ve istatistikçi Willy Woo tarafından oluşturulan Likidite Olmayan Arz Şoku (ISS) oranı metriği, popüler yorumcu Game of Trades’in de paylaştığı tweet’te belirttiği gibi temmuz ayında büyük bir artış kaydetti. BTC esas olarak dolaşımdan çekildiğinde ISSR artıyor, bu da arzdan daha ağır basan talebe dayalı bir fiyat artışı olasılığını artırıyor.

bitcoin

Glassnode ayrıca hodl’ların toplu halde kardan çok zararla daha fazla BTC sattığını, ancak bu talebin şu anda artmaya eğilimli olduğunu da kaydetti. Zincir üstü analitik firması, günlük zaman diliminde gerçekleşen kar ve zararları gösteren bir grafikte şu açıklamayı yaptı

Bu, ayı piyasalarının tipik bir örneğidir ve bir tersine dönüş de genellikle talepteki bir artışla ilişkilendirilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku