Axie Infinity Nedir? AXS Nasıl Alınır?

124

Axie Infinity nedir? Axie Infinity, oynayarak para kazanmanıza olanak tanıyan, Blockchain tabanlı bir oyna-kazan (P2E) oyunudur. Kriptoarena.com olarak bu makalede Axie Infinity nedir, AXS ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak ettiğiniz soruların yanıtlarını, sizin için derledik.

Axie Infinity nedir?

Axie Infinity, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen bir P2E kart oyunudur. Platform, oyuncuların Axie isimli yaratıkları üretmelerine, yükseltmelerine, savaştırmalarına ve takas etmelerine olanak tanır. Axie Infinity, oyun içi varlıkların oluşturulması için, NFT’leri kullanan iki oyundan ilham almaktadır. Buna göre, Pokemon ve Tamagotchi oyunlarıyla Axie’ler çeşitli benzerliklere sahiptir.

Oyuncular, Axie Infinity’i Macera veya Arena modlarında oynayarak Axie Infinity Shards (AXS) ve Small Love Potions (SLP) olmak üzere iki token kazanabilmektedir. AXS, platformun ana tokenidir. AXS sahipleri, oyunun gelişimi üzerine alınacak kararlarda oy kullanabilmektedir. SLP ise, Axie isimli yaratıkları oluşturmak amacıyla kullanılan oyun içi bir tokendir.

Axie Infinity (AXS) nasıl bir oyundur?

Blok zinciri tabanlı bir oyun olan Axie Infinity’nin temel modeli, Axie’leri üretmeye ve savaştırma üzerine kuruludur. Ethereum üzerine inşa edilen oyunun yerel kripto parası olan AXS, bir ERC20 akıllı kontratıdır. Oyunun temel taşı olma özelliği taşıyan Axie’ler ise, genellikle oyun ve NFT’ler için kullanılan ERC721 akıllı kontratı ile piyasaya sürülmüştür. Kullanıcıların oyunda sahip oldukları yaratıkları ifade eden Axie’ler, oyuncunun isteğine göre özelleştirilebilir ve değiştirilebilir. Oyuncular, kendi Axie’lerini üretebileceği gibi diğer oyuncuların satışa çıkardığı Axie’leri de satın alabilir.

Axie Infinity’i nasıl oynarım?

Axie Infinity’i oynamak için öncelikle Sky Mavis tarafından oluşturulmuş oyun platformuna giriş yapmalısınız. Bunun ardından, platformun cüzdanı olan Ronin Wallet’i tarayıcınıza eklenti olarak kurarak cüzdan oluşturmalısınız. Daha sonra, oluşturduğunuz Ronin Wallet cüzdanına AXS göndermelisiniz. Bireysel cüzdanınızı oluşturup AXS transfer etmenizin ardından, oyun için kullanacağınız bir Axie Infinity hesabı oluşturmalısınız. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, oyunu indirerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

AXS nerede saklanır?

Ethereum blok zinciri üzerinde oluşturulan AXS, ERC-20 tabanlı varlıkları destekleyen tüm kripto cüzdanlarında saklanabilmektedir. AXS tokenlerinizi oyunda kullanmak istiyorsanız, bu varlıkları öncelikle Ronin Wallet’te oluşturduğunuz bireysel cüzdanınıza aktarmalısınız. Daha sonra, bu adresten hesabınıza giriş yaparak ‘Deposit to Ronin’ kutucuğuna tıklamalısınız. Bu işlemle, Ethereum cüzdanınızdan Ronin cüzdanınıza AXS transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Axie Infinity nereden alınır?

Axie Infinity’i birçok yerli ve uluslararası kripto borsasından satın alabilirsiniz. Mevcut olarak Binance, Huobi Global, Coinbase, FTX, KuCoin gibi işlem hacmi geniş borsalar tokeni listeliyor. AXS ile kripto para ticareti yapabiliyor ve oyun içinde kullanmak üzere Ronin cüzdanınıza transfer edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku