Uzman Görüşü: Bu Ethereum Rakibine Dikkat! Satış Baskısı!

192

Popüler YouTube kanalı Coin Bureau sunucusu Guy, iki yıl daha devam edeceğini konusunda uyarılarda bulunduğu ayı piyasasının ortasında Ethereum rakiplerinden Avalanche (AVAX) hakkındaki görüşlerini belirtiyor.

Ethereum rakibini etkileyen faktör nedir?

Guy adı ile tanınan ve yakından takip edilen kripto para analisti, son zamanlarda paylaştığı YouTube videosunda 2.06 milyon abonesine lider altcoin Ethereum (ETH)’un rakiplerinden AVAX’ın büyük satış baskısı altında olduğunu söylüyor.

Uzman Görüşü: Bu Ethereum Rakibine Dikkat! Satış Baskısı!

Daha geniş kripto para piyasasının durumu göz önüne alındığında ise altcoin ile ilgili olarak iyi durumda olduğunu belirterek şunları söylüyor:

Bu iç karartıcı makro faktörlere ek olarak, Ethereum rakibi Avalanche’ın agresif planlarına uygun olarak, 2022 yılının başından bu zamana kadar yaklaşık 25 milyon ek AVAX dolaşıma girdi. Şimdilerde AVAX fiyatının ortalama 50 dolar seviyesinde olduğunu düşünürsek, bu, AVAX’ın son birkaç ay içerisinde 1,25 milyar dolara kadar satış baskısı yaşadığı anlamına geliyor. Ayrıca başka önemli satış baskısı olduğundan da eminim. Bence bunun nedeni Avalanche’dan son bir yıllık süre içerisinde satın alımlar ve yatırımlar gibi konularda haber sorunları yaşanmaması.

‘’Bu durum talebi azaltabilir ve fiyatı olumsuz etkileyebilir’’

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Analist, Avalanche’ın 180 milyon dolar değerinde AVAX token ile devam eden bir DeFi teşvik programına sahip olduğunu da hatırlatıyor. Yakın zamanda duyurulan 290 milyon dolarlık çoklu evren teşvik programının da büyük olasılıkla AVAX işlemleri ile finanse edildiğini de belirterek, bu durumun çok fazla sayıda satış baskısı yaratmış olabileceğini söylüyor ve konuşmasına devam ediyor:

Böyle bir durumda bile AVAX’ın söz konusu satış baskısı karşısında bu kadar iyi dayandığını görmek şaşırtıcı. Bunu hem perakende kullanıcılardan, hem de kurumsal yatırımcılardan görülen tutarlı talebin bir sonucu olarak değerlendiriyorum. Olayları perspektife oturtmak gerekirse, Avalanche’ın C-zincirindeki benzersiz cüzdanların sayısı sadece son dört ay içerisinde yüzde 50 artış yaşadı. C-zincirindeki günlük işlem sayısı ise geçtiğimiz sürece kadar güçlü bir yükseliş eğilimindeydi.

AVAX’ın piyasalardaki düşüşlere rağmen ayakta kalmayı başarmış olsa da analist, içinde olunan kripto kışında mevcutta ki değerinin yarısından fazlasını kaybedebileceği konusunda uyarılarda bulunuyor:

AVAX’ın Avalanche ekosisteminin alt ağlarında işlem ücreti ödemesi gerekmemesi, AVAX’a olan talebi azaltacağı için gelecekteki fiyat hareketini olumsuz etkileyebilir. Her cüzdan sahibinin 2 bin AVAX alması gerektiği düşünüldüğünde, alt ağ doğrulayıcılarından gelen AVAX talebi yeterli olacaktır. Ancak komik olan durum şu ki, oluşturulan bu düzen Avalanche’ın ekonomik mimarisini ürkütücü bir şekilde Polkadot ve Cosmos’da yaşananlara benzetiyorum. AVAX’ın içinde bulunduğumuz ayı piyasasında 10 dolar seviyesine kadar düşmesi oldukça olası bir durum. Ancak biraz şansı varsa 40 dolar civarında yer alan güçlü destek seviyesini geri kazandığını görebiliriz.

AVAX şu anda son 24 saatte yüzde 7.01 yükseliş ile 24.36 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku