Yine Bir Hack Saldırısı: Bu Metaverse Coin Alarm Verdi!

127

Popüler bir metaverse coin hack saldırısı haberiyle tedirginlik yarattı. Projenin Discord sunucusu, çarşamba günü bir saldırıya daha uğradı ve MEE6 botu ele geçirildi. Kriptoarena.com olarak detayları aktarıyoruz.

Popüler metaverse coin geliştiricileri uyarı yayınladı

Popüler play-to-earn (oyna kazan) oyunu Axie Infinity’nin Discord sunucusu, çarşamba günü bir saldırıya daha uğradı ve MEE6 botu ele geçirildi. MEE6, görev ve mesajları otomatik hale getirmek için kullanılan popüler bir bottur ve birçok kripto projesi tarafından kullanılır. Siber saldırganlar, ele geçirilen botu sahte bir Jiho hesabına izinler eklemek için kullandı ve sonrasında yeni NFT basılacağına ilişkin sahte bir duyuru yayınladı.

Proje geliştiricileri, MEE6 botunu ana sunucudan kaldırmayı ve sahte mesajları silmeyi başardı. Projenin resmi Twitter hesabı ise Discord’unu yeniden başlatmayan birçok kullanıcının mesajı hala gördükleri konusunda uyardı.

Discord destek kanalı, hack olayını yalanladı

Geliştiriciler MEE6 botunun ele geçirilmesinin yeni bir olay olmadığını ve diğer birçok projenin de benzer sorunlar yaşadığını ileri sürdü. Ne var ki, resmi MEE6 Discord destek kanalı siber saldırı iddialarını reddetti ve durumu mühendislere de doğrulattıklarını ve sıra dışı bir faaliyet görmediklerini söyledi. Axie Infinity projesi, gecikmeler ve saldırılarla son zamanlarda olumsuz duygulara sebep oluyor. Yakın zamanda yapılan bir duyuruya göre, oyundaki arazi sahipleri arasında Avie Infinity sahipliğini artırmak için, arazi ödüllerini başlattığın açıklamıştı.

Yine Bir Hack Saldırısı: Bu Metaverse Coin Alarm Verdi!

AXS fiyatları, Mart ayı sonundaki Ronin köprüsü hackinden bu yana yüzde devasa düşüşler yaşadı. Şu anda AXS fiyatı 21.60 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Son yedi gün içinde fiyat yüzde 11’dan fazla düştü. Yatırımcılar altcoin projesinin gekeceğinden emin olsalar da, yaşanan siver saldırıların korku havası oluşturduğunu söylüyorlar. Ronin hack’ine ek olarak, oyun aynı zamanda azalan bir kullanıcı tabanı ile mücadele ediyor. Activeplayer’dan elde edilen veriler, aylık oyuncu rakamlarının Ocak ayındaki zirveden bu yana sürekli düştüğünü gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku