Yatırımcılar BTC Yerine Ethereum’u Tercih Ediyor! İşte Sebebi

199

Uzun süredir devam eden Ethereum, Bitcoin’i (BTC) geçecek iddiaları sonrasında lider altcoin projesi ETH’nin desteklenen ralli olarak yeniden ortaya çıkmaya başladığı belirtiliyor. Birçok analiste göre, Ethereum Merge’in sorunsuz olarak ilerlemesi ve haberin satılma olayı sona ermesi halinde, yeni güçlü bir Ethereum’un piyasa değeri göz önüne alındığında Bitcoin’i geçebilmesi bekleniyor.

BTC, Ethereum’un gerisinde kalabilir mi?

 Real Vision CEO’su Raoul Pal, Podcast’te hala Ethereum’un baskın Smart Contcrat (akıllı sözleşme) platformu olarak son zamanlardaki mücadelelerine rağmen, Ethereum’un Bitcoin’den üstün olduğuna inandığını dile getiriyor. Money Talks ile yakın zamanda gerçekleştirdiği bir röportajda eski yönetici, ETH üzerinde yer alan deflasyonist token’in kripto para birimi konusunda “büyük bir arz şokuna” neden olduğunu iddia ediyor. Raoul Pal şunları söylüyor:

Çevresel, sosyal ve yönetişim kaygıları sebebiyle birçok kurum yanlışlıkla Bitcoin’i sevip önemseyemedi. Proof of Stake(PoS) bundan kurtulur. Ek olarak, ETH artık bir getiriye sahip, yani bu kurumların sevdiği bir şey. Dolayısıyla şimdi bir varlık tahsis kararı vermeniz gerekiyor. Bunlar haricinde Web 3.0 teknoloji dünyasına inanıyorum. Peki nereye tahsis ettiğim konusunda Bitcoin mi ETH mi diye soracak olursan, tercihim ETH olacak. Çünkü yüzde 6-10 arası bir getiri elde edeceksiniz. Yani bu bence olağanüstü bir durum.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Real Vision CEO’sunun şahsi görüşüne göre en kolay ve en güvenli tahsis Ethereum. Solana, Avalanche ve diğer erken aşama token’ları benimsenme konusunda  henüz erken olduğunu belirten CEO, hızlandırılmış aşamaya sahip olmaları ile ancak kesinlikle daha iyi performans göstereceklerini belirtiyor.

Real Vision CEO’su Merge sonrası ETH’de ciddi ilerlemeler bekliyor

Raoul Pal’a göre Bitcoin değerini aşmak adına Ethereum’un yoluna devam etmesi için birçok şeye ihtiyacı olacak. Eğer her program tam planlandığı gibi giderse, Ethereum Merge sonrasında fark oranını önemli ölçüde düşürür ve bu da Bitcoin yarılanmasından daha ciddi bir arz düşüşüne sebebiyet verebileceğini söylüyor.

Merakla beklenen Merge’in önündeki olumlu haberler ile ilgili ise gelişmelerin olduğu bildirildi. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk kripto para borsalarından biri olan Coinbase, yalnızca yerli şirketlerin büyük miktarlarda ETH hissesine izin verme niyetinde olduğunu açıkladı. Şu anda Proof of Stake Ethereum ağında kilitli 27,9 milyar dolarlık ETH ile, staker’lar ağı merkezsizleştirip güçlendirdikçe pasif gelir elde edebilecekleri belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku